Vidaus reikalų ministerijoje atkurtas buvusios valdžios panaikintas Tarptautinio bendradarbiavimo departamentas, motyvuojant artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungai (ES), pranešė didžiausias Lietuvos dienraštis "Lietuvos rytas".
2011 metų gegužę panaikinus 17 darbuotojų turėjusį departamentą, šeši valdininkai buvo perkelti į Europos Sąjungos reikalų skyrių, keturi – į Protokolo ir viešųjų ryšių skyrių, keturi – į kitus ministerijos administracijos padalinius, o pats departamento direktorius Olegas Skinderskis su dar dviem kolegomis atleisti iš darbo.
Išlaidos šių valdininkų išeitinėms išmokoms, kompensacijoms už nepanaudotas atostogas ir socialinio draudimo įmokoms sudarė 88,4 tūkstančio litų.
Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES, naujoji ministerijos vadovybė nutarė atgaivinti senąjį departamentą. Šį mėnesį iš Užsienio reikalų ministerijos į atkurtos institucijos direktoriaus pareigas buvo grąžintas ir O. Skinderskis.
"Jis (departamentas) vėl įsteigtas siekiant sustiprinti VRM gebėjimus atstovauti Lietuvos interesams ES institucijose, kad būtų sėkmingai įgyvendinta pirmininkavimo ES Tarybai darbotvarkė", – pasak "Lietuvos ryto", paaiškino ministerijos atstovai.
Kaip matome iš BNS ir "Lietuvos ryto" pranešimo, valdančioji koalicija (ir ypač koalicijai vadovaujanti LSDP) tuščiais pažadais, duotais rinkėjams prieš rinkimus, nesišvaistė ir uoliai ėmėsi kurti naujas darbo vietas. Ir, reikia atkreipti dėmesį, kad ne šiaip už 1 000 litų minimumą menkai mokamas darbo vietas, o tokias, į kurias būtų galima įkalbėti valstybės tarnautoją ateiti padirbėti.
Kaip vidaus reikalų ministrui Dailiui A. Barakauskui galėjo ateiti į galvą tokia geniali mintis? Pasirodo, balandžio 24 d. Briuselyje vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas susitiko su ES vidaus reikalų komisare C. Malmstrom. Kaip teigia vidaus reikalų žiniatinklis: „Susitikime buvo aptarti vidaus reikalų srities klausimai, kuriuos pirmininkavimo ES Tarybai metu teks spręsti Lietuvai.
Susitikimo metu buvo kalbėta apie Lietuvos planus per savo pirmininkavimą surengti pirmąjį ES ir Rytų partnerystės šalių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimą. Ministras D. A. Barakauskas pabrėžė, kad Lietuva norėtų pakviesti visų ES valstybių narių ministrus ir pasisako už išplėstinį renginio formatą, t. y. kad į jį būtų pakviestos 28 ES šalys ir 6 šalys, dalyvaujančios Rytų partnerystės programoje. „Esame įsitikinę, kad tik visų ES šalių atstovų dalyvavimas leistų pasiekti reikiamą pažangą sienų apsaugos, vidaus saugumo, migracijos ir kai kuriose kituose itin aktualiuose visai ES vidaus reikalų sistemai klausimuose“, – pokalbyje teigė ministras.
Komisarė C. Malmstrom neprieštaravo šiems Lietuvos siūlymams, ji taip pat pabrėžė būtinybę užtikrinti aktyvų ES valstybių narių ministrų dalyvavimą renginyje.
Pokalbio metu abi pusės taip pat aptarė kibernetinio saugumo svarbą. Tai yra sparčiai auganti problema ir globali grėsmė, aktuali visoms valstybėms, todėl Lietuva savo pirmininkavimo laikotarpiu šiai temai rengiasi skirti išskirtinį dėmesį. Susitikime aptarti kiti aktualūs Europos Komisijai bei ES narėms klausimai.“
Kaip matome, komisarė nė žodžiu neužsiminė apie Tarptautinio bendradarbiavimo komiteto įkūrimą, nes tarptautinio bendradarbiavimo klausimai yra prioritetinė Prezidentūros ir URM kompetencijos sritis. D. A. Barakauskas, matyt, pateko į ūkio ministrės Birutės Vėsaitės įtaigos lauką, kai vyriausybės narys nebesusigaudo, kokiai ministerijai jis vadovauja ir kokius reikalus turi tvarkyti pagal priskirtą kompetencijos zoną.
Viena neaišku, kodėl nebuvo paskelbtas viešas konkursas laisvoms 17-ai darbo vietų į valstybės tarnybą užimti. Juk sunku laimėti tokį konkursą, jei jis nepaskelbtas.