2024 m. balandžio 16 d.

 

Valstybė užsidirbo

Paskelbta: 2010-05-31 13:40 Autorius: ekspertai.eu

Kokią klaidą padarė FNTT ir VMI profesionalūs darbuotojai, kad pinigai užstrigo ir atiteko valstybei, kol kas žinių nėra. Aišku tik viena - kažkas, gal net pats generolas Romualdas Boreika turės didelių nemalonumų aiškinantis su pinigų savininkais iš Rusijos.

Aišku tik viena - kažkas, gal net pats generolas Romualdas Boreika turės didelių nemalonumų  veikėjų aiškinantis su pinigų savininkais iš Rusijos.Praėjusį trečiadienį Kauno miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą pagal Kauno apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos pareiškimą, pripažino AB Ūkio banke įvairių užsienyje registruotų įmonių sąskaitose esančius 11 mln. JAV dolerių, 765 tūkst. eurų ir 25 tūkst. Šveicarijos frankų bešeimininkiu turtu ir nusprendė juos perduoti valstybės nuosavybėn. Įsigaliojus teismo sprendimui, šie pinigai bus pervesti į valstybės biudžetą. Pažymėtina, kad ši valiuta, Kauno apygardos prokuratūros prokurorų kreipimusi, į Valstybinės mokesčių inspekcijos bešeimininkio turto apskaitą buvo perimta iš baudžiamosios bylos dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ir turto legalizavimo, kurioje tyrimą pradėjo ir jį atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities pareigūnai, o jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai. Be to, praėjusių metų rugpjūtį, Kauno miesto apylinkės teismas, remdamasis tos pačios baudžiamosios bylos duomenimis, pripažino AB Ūkio banke esančius kelių įmonių daugiau nei 48 tūkst. JAV dolerių ir beveik 2 tūkst. eurų bešeimininkiu turtu ir juos perdavė valstybei. „Atliekant ikiteisminį tyrimą, pasinaudota Eurojust ir Interpolo pagalba bei išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į įvairias užsienio šalis. Nusikaltimą tyrę pareigūnai ir prokurorai kai kuriuos ikiteisminio tyrimo veiksmus atliko Rusijoje, taip pat bendradarbiavo su Maskvoje esančio banko „Diskount“ baudžiamąją bylą tiriančiais pareigūnais. Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys padėjo atskleisti nusikalstamos veikos schemą, o valstybės biudžetas bus papildytas daugiau nei 35 mln. litų“, – kalbėjo ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis ir jį organizuojantis Kauno apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus prokuroras Zenas Leonavičius. Ikiteisminiu tyrimu nustatyta, kad šie pinigai per trumpą laiką buvo pervesti iš Rusijos Federacijos banko „Diskount“ per vieną Austrijos banką korespondentą į AB Ūkio banke esančias užsienio įmonių sąskaitas. Pasak prokuroro, 2006 m. Rusijos centrinis bankas bankui „Diskount“ dėl didelio masto pinigų plovimo bei teroristų finansavimo prevencijos įstatymų pažeidimų panaikino licenziją. Apygardos prokuratūros prokurorai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo pareigūnai, atlikdami tyrimą, išsiaiškino, kad nenustatyti asmenys šias įmones užregistravo įvairiose pasaulio ofšorinėse zonose. Joms vadovauti paskyrė asocialius ar apie įmonių veiklą mažai nusimanančius asmenis. Išaiškėjo, kad įmonės realios veiklos nevykdė, o jų sąskaitos buvo valdomos tyrimo metu nenustatytų asmenų. „Atsižvelgiant į tai, kad šių pinigų savininkai nebuvo nustatyti, jie pripažinti bešeimininkiu turtu“, – teismų sprendimų motyvus aiškino Z. Leonavičius.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras