2024 m. birželio 18 d.

 

Valstybės kontrolės ekspertai konsultuos kolegas Juodkalnijoje, kaip gerinti audito kontrolę

Paskelbta: 2014-02-04 19:38 Autorius: Naujienų redaktorius

Europos Sąjungos delegacija Juodkalnijoje pranešė, kad atranką laimėjusios Lietuvos institucijos įgyvendins trumpalaikį ES Dvynių programos projektą „Audito kokybės kontrolė Juodkalnijos valstybės audito institucijoje“.

Vienuolika mėnesių Lietuvos valstybės kontrolės ekspertai konsultuos kolegas Juodkalnijoje apie audito kontrolės gerinimo pagal europinius ir tarptautinius audito standartus galimybes. Šį ketvirčio milijono eurų biudžeto projektą administruos Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Tai trečias ES Dvynių programos projektas, kurį Lietuvos institucijos įgyvendins Juodkalnijoje.

Pirmoji pagal ES Dvynių programą šioje šalyje paramą teikti pradėjo Nacionalinė mokėjimų agentūra, nuo 2012 metų kaip jaunesnioji Nyderlandų partnerė įgyvendinusi dvejų metų trukmės milijono eurų vertės projektą Juodkalnijos žemės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus konkurencingumui stiprinti. 2013 metais Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Europos socialinio fondo agentūra ir CPVA laimėjo trumpalaikių Dvynių projektų atranką Žmogiškųjų išteklių vystymo programai.

„Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa nuo 1998 metų remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. (...) Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio naujųjų ES šalių narių pasiekimus ir rodiklius, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė yra vertinama šalyse naudos gavėjose ir tarp partnerių“, – pranešime teigia Užsienio reikalų ministerija (URM).

Lietuva, kaip donorė, šioje programoje paramą teikia nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 39 Dvynių projektų atrankas už apie 32,5 milijono eurų. 2013 metų Dvynių programos atrankose Lietuvos institucijos vienos ar su partneriais laimėjo aštuonis kartus: Kroatijoje, Kosove, Ukrainoje, Turkijoje bei po du Makedonijoje ir Juodkalnijoje.

urm.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras