Balandžio 21 d. Seimas turėtų pradėti svarstyti, ar reikia sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi, kodėl teisėsaugos tarnybos vis labiau primena politines organizacijas.
„Prezidentūra, į kurią dėl visų juodųjų sąrašų, slaptųjų pažymų nutekinimo ar tariamos kompromituojamos informacijos slėpimo, intrigų ir kt. krypsta visuomenės žvilgsnis, kategoriškai pasisako prieš tokios komisijos steigimą. S. Daukanto aikštei lojalūs buvę Konstitucinio Teismo teisėjai aiškina, kad Seimas tuo domėtis neturi teisės. O kas turi teisę?“, – klausia portalas respublika.lt.
Tuo metu nepriklausomo portalo delfi.lt politologas Tomas Janeliūnas teigia, kad laikinosios komisijos iniciatorių tikslai akivaizdūs – pareikalauti visos įmanomos atsakomybės iš Prezidentūros.
„Jie tikisi, kad suras, kuo ją apkaltinti. Jeigu tie kaltinimai skambės pakankamai įtikinamai, tada jie gali mėginti pradėti apkaltos procesą, nes neva pažeidinėjama Konstitucija. Noras toks gali būti, bet tam norui virsti tikrove vien ketinimų neužtenka“, – pasakė politologas.
T. Janeliūnas atskleidė, kad „nors laikinoji komisija iš posto D. Grybauskaitės neišvers, bet tokia iniciatyva stipriai sunervino šalies vadovę, mat tokia komisija gali kviesti liudytojus“.
„Vienas tas procesas nervintų ir trikdytų teisėsaugos atstovų ir Prezidentūros darbuotojų darbą. Niekam toks dalykas nebūtų malonus“, – galimus nepatogumus nurodė delfi.lt politologas.
Neigiamą reakciją į tokios komisijos sudarymą, kuri tirtų prezidentės daugkartinį Konstitucijos sulaužymą, vieningai išsakė ir visa Lietuvos valstybinė žiniasklaida.
Ekspertai.eu primena, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė ne tik kaltinama Konstitucijos laužymu, provokavimu, karo kurstymu, intrigų organizavimu, savo biografijos klastojimu, bet ji iki šios dienos yra ir Rusijos saugoma valstybės paslaptis.
Savo neigiamą požiūrį į prezidentės veiklą vaizdžiai yra pademonstravęs ir buvęs kandidatas į LR prezidentus, dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, darbietis Artūras Paulauskas:
PAPILDYTA
Po pateikimo Seimas pritarė laikinosios tyrimo komisijos sukūrimui. Už tokią komisiją balsavo 51 Seimo narys, 34 – prieš ir 5 parlamentarai susilaikė. Tačiau komisijos sukūrimui reikia dar dviejų balsavimų. Tikėtina, kad dabar viso Seimo darbas bus nukreiptas tam, kad daugiau jokių persvarų „už“ nebūtų.
Keli susiję:
Prezidentė D. Grybauskaitė kategoriškai atsisakė duoti sutikimą dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją
Kas gi esate, p. D. Grybauskaite?
Be grimo
Neparodyta TV laida: žiūrėkite ir darykite išvadas patys
„Ekspertai.eu“ turimi dokumentai rodo, kad prezidentės tėvelis Polikarpas Grybauskas tarnavo NKVD
Naujausi
Naujausi komentarai
Lora
IP 78.58.59.215 | 22:07:55
Pakruvinta laisvė gardesnė ir labiau vertinama. Ne upėm, ne jūrom, bet saikingai pakruvinta....
>15 Šventa vieta
IP 95.24.25.163 | 21:39:59
tuščia nebūna. Prašiko liberalai demokratiją, kur bepažvelgsi, "pokyčiai po pokyčių", o rezultate griuvėsiai (tipo, kaip Vilniaus nac. stadiono) ... Užsižaidė, kaip vaikučiai smėlio dėžėj ir štai tau. Dabar demokratijos ir vertybių jau teks mokytis iš naujo. Suprantama bus ilgos ir skaus...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c2b7:d505:584d:1091:b6f2:310c | 21:38:42
Žiūrėjau aš į tuos NeRedaguota "septynis pridurkus" (ne samurajus) bet kantrybės į juos žiūrėti užteko tik 14-kai minučių, nes klausytis nebuvo ką (nei vienos "ryškios" minties), o žiūrėti "įdomu buvo" kaip vėjas kartais judina užuolaidą ant lango iš dešinės ir, kaip se...
A.a.Sadūnaitės
IP 89.116.124.10 | 21:26:42
2018m.šios premijos gavèjos buvo kitas rūpestis: o kur Deimantė? Kur jos kapelis?...