2024 m. vasario 24 d.

 

D. Valys: „Prokuratūra pastatyta ant bėgių“. Tik kokių? (video)

Paskelbta: 2011-10-20 10:45 Autorius: ekspertai.eu

D. ValysLietuvos Respublikos įstatymai piliečiams kol kas nesuteikia jokios teisės ginti viešojo intereso, t.y. savo valstybės, todėl ekspertai.eu pagalbos priversti kreiptis į Lietuvos Respublikos Generalinį prokurorą Darių Valį.

2011 10 20

Lietuvos Respublikos Generaliniam prokurorui Dariui Valiui

Lietuvos Respublikos Generalinio prokuroro prašome ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą, siekiant išieškoti Lietuvos Respublikos biudžetui priklausančias pinigines lėšas iš jas neteisėtai panaudojusių (iššvaisčiusių) kompetetingų asmenų, veikusių Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos vardu.

Suprantame, kad visą šį darbą, kuris yra nurodytas ekspertai.eu pareiškime dėl vieno nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) komercinio projekto, jau senokai turėjo atlikti Generalinės prokuratūros prokurorai Sigutė Malinauskienė ir Gintaras Plioplys (su visu pareiškimo turiniu galima susipažinti ČIA). Būtent šiems prokurorams buvo patikėta tirti VEKS’ą, tačiau pastarieji per kelerius metus nepasiekė net minimalių rezultatų.

Rezonansinių bylų prokurorę S. Malinauskienę galima suprasti, juk ji tirdama rezonansines bylas tuo metu net neturėjo būtino išsilavinimo ir dar tik siekė teisės bakalauro diplomo. Gal būt todėl darbo prokuratūroje jai nesisekė atlikti kokybiškai. Iš S. Malinauskienės tyrimo estafetę š. m. pradžioje perėmęs prokuroras G.Plioplys taip pat nieko nusikalstamo nepastebėjo ir bylą dėl komercinio renginio „Bjork ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas“, net ir po Seimo antikorupcinės komisijos prieštaravimo, nutraukė.

Nutraukė greičiausiai todėl, kad prokuroras G. Plioplys yra labai aiškiai ir neveidmainiaudamas pareiškęs, kad viešasis interesas jo iš viso nedomina.

Primename, kad iš viso šis komercinis koncertas valstybei iš viso kainavo daugiau negu du milijonus litų.

Patys ekspertai.eu tiesiogiai kreiptis į teismą, kad negaišintų brangaus prokurorų laiko, taip pat negali, nes įstatymai Lietuvoje nesuteikia tokios galimybės.

Tai po ekspertai.eu kreipimosi rugsėjo 27 dienos nutartimi patvirtino ir Vilniaus apygardos teismas - piliečiams teisiniais būdais ginti viešojo intereso negalima.

Dėl šios problemos kreipėmės ir į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami inicijuoti Viešojo intereso gynimo civiliniame ir administraciniame procese įstatymą ir pateikti jį Seimui.

Tačiau, kaip žinote, įstatymai per vieną dieną neatsiranda, jei žinoma klausimai nesusiję su, pavyzdžiui, kokia atomine energetika ar stambių suinteresuotų finansinių grupuočių interesais.

Todėl turės praeiti truputėlį laiko, kol piliečiai galės ginti savo valstybę teisinėmis priemonėmis. Dėl visų aukščiau nurodytų priežasčių kreipiamės asmeniškai į Jus. Esatę sakęs, kad prokuratūrą pastatėte „ant bėgių“. Dabar tik patvirtinkite, kad prokuratūrą pastatėte ne ant bet kokių, o ant tvirtų ir teisingų bėgių.

Bendromis prokuratūros ir piliečių pastangomis turime galimybę į Lietuvos Respublikos biudžetą pradėti sugrąžinti milijonus neteisėtai iššvaistytų, ar kartais tiesiog be didelių ceremonijų pavogtų litų.

ekspertai.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras