Jėzus sakė savo mokiniams, jog viskas, kas paslėpta, paaiškės, visos paslaptys išeis į dienos šviesą. Ši tiesa šiuo metu kaip niekad aktuali Vatikanui: po prokurorų ir žandarmerijos reido šį mėnesį iš Vatikano valstybės sekretoriato buvo paimti kompiuteriai bei įvairūs dokumentai. Po poros savaičių tyrimo ilgametis popiežiaus Pranciškaus saugumo tarnybos vadovas atsistatydino dėl galimų Vatikano finansinių machinacijų.
Pranešta, kad Vatikano pinigai buvo investuoti per įvairius nešvarius fondus: už daugiau nei 250 mln. dolerių įsigyti prabangūs apartamentai Londone, o visa tai vykdė finansininkas, kuris iš to gerai uždirbo.
Italijos žiniasklaida taip pat pranešė, kad Vatikano pareigūnai nusprendė investuoti šimtus milijonų dolerių į Angolos naftą. Tai pinigai, kuriuos Vatikanas kasmet surenka iš žmonių aukų. Prokurorai aptiko, kad aukšto rango Vatikano vadybininkai plovė pinigus, užsiminėjo įvairiomis machinacijomis, naudojosi tarnybine padėtim, švaistė lėšas į kairę ir į dešinę.
Netrukus prasidės teisinis procesas Vatikano teisme: teisiamųjų suole atsidurs ne vienas raudonkepuris bažnyčios princas.
Visa tai, žinoma, skamba kaip scenarijus iš "Krikštatėvio III". Tačiau Vatikane finansiniai skandalai nėra jokia naujiena. Vatikano bankas patyrė daugybę krizių nuo pat jo įkūrimo pradžios 1942 metais, o ir pats bankas buvo įkurtas tam, kad kad nuslėptų Vatikano finansinius neaiškumus (viename didžiausių Vatikano finansinių skandalų, susijusių su mafija, pirmu smuiku griežė lietuvių kilmės arkivyskupas Paul Marcinkus, 1922–2006, kuris ėjo Vatikano banko prezidento pareigas nuo 1971 iki 1989 metų, - red. past.).
Kai popiežius Pranciškus buvo išrinktas 2013 metais, buvo manoma, kad jis padės padaryti Vatikano finansus skaidresniais. Jis pradėjo gerai: sunormino atsiskaitymo procedūras, kad jos atitiktų Europos antikorupcinius standarums, o 2016 metais Vatikanas sudarė sutartį su audito milžine PriceWaterhouseCoopers, kad ji atliktų pirmą rimtą išorinį auditą Vatikano istorijoje.
Tačiau popiežiaus reformų projektas Vatikano biurokratų buvo įvarytas į kampą. Galingas Vatikano pareigūnas arkivyskupas Džiovanis Bečijus (Giovanni Becciu) nutraukė minėtą auditą 2016 m. balandį. Kitais metais Vatikano generalinis auditorius buvo išmestas iš darbo dėl to, kad aptiko jo viršininkų finansines machinacijas.
Šaltinis: nypost.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]