Pirmą kartą Lietuvos universitetas pateko tarp 100 geriausiųjų pasaulio universitetų vienoje iš krypčių inžinerijos ir technologijų srityje. Tokie rezultatai paaiškėjo vasario 27 d. paskelbus tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2019“ rezultatus. Į šį reitingą šiemet pateko 4 Lietuvos aukštosios mokyklos, kurios buvo vertintos pagal skirtingas mokslo ir studijų kryptis bei sritis.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pateko į geriausiųjų pasaulio universitetų šimtuką ir užima 51–100 vietą. Reitingų rezultatai parodė, kad VGTU sulaukė dar didesnio pripažinimo statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų (Engineering – Civil and Structural) kryptyje. Visose reitingų kryptyse VGTU yra vienintelis iš visų universitetų Lietuvoje patekęs į šimtuką ir pasiekęs tokius aukštus rodiklius.
Inžinerijos ir technologijų srityje (Engineering and Technology) VGTU yra 256 pozicijoje. Šioje srityje universitetas šiemet reitinguotas 3-iose naujose kryptyse: mechanikos, aeronautikos ir gamybos inžinerijos (Engineering – Mechanical, Aeronautical and Manufacturing) kryptyje užima 301–350 vietą, elektronikos ir elektros inžinerijos (Engineering – Electrical and Electronic) kryptyje užima 351–400 vietą, informatikos ir informacinių sistemų (Computer Science and Information Systems) kryptyje – 451–500 vietą.
Šiemet VGTU reitinguotas menų ir humanitarinių (Arts and Humanites) mokslų srities architektūros (Architecture) kryptyje, kurioje jau kelerius metus išlaiko tą pačią poziciją ir užima 101–150 vietą. Lyginant pernai metų rezultatus, pastebimas nemažas, 100 pozicijų siekiantis, pokytis verslo ir vadybos studijų (Business and Management Studies) kryptyje, kurioje VGTU užima 101–150 vietą (2018 m. – 201–250 vieta). Pernai metais ženkliai pakilęs Ekonomikos ir ekonometrijos (Economics and Econometrics) kryptyje šiemet VGTU išlaikė tą pačią poziciją ir užima 201–250 vietą. Vertinant bendrus rezultatus socialinių mokslų ir vadybos (Social Sciences and Management) srityje VGTU užima 276 poziciją.
„Paskelbti tarptautinio universitetų reitingo rezultatai rodo spartų VGTU šuolį inžinerijos ir technologijų srityje. Stebėdami rinką, matome didėjančią socialinių mokslų svarbą, todėl nestebina ir VGTU sparčiai kylantys šios krypties rodikliai, sukuriantys sinergiją su technologiniais mokslais. Šiais metais pasiekti įvertinimai dar kartą įrodo, kad universitetas užtikrintai siekia ambicingų tikslų, išlaikydamas aukštus kokybės standartus bei kurdamas šiuolaikišką, technologiškai stiprų, inovatyvų ir studentų, darbuotojų, verslo atstovų bei visuomenės poreikius atliepiantį universitetą“, – reitingų rezultatus komentuoja VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.
Į aukštųjų mokyklų reitingus patekęs Vilniaus universitetas (VU) reitinguotas lingvistikos (Linguistics) kryptyje (201–250 vieta), fizikos ir astronomijos (Physics and Astronomy) kryptyje (251–300 vieta), apskaitos ir finansų (Accounting and Finance) kryptyje (251–300 vieta), gamtos mokslų (Natural Sciences) srityje (383 vieta), socialinių mokslų ir vadybos srityje (384 vieta), menų ir humanitarinių mokslų srityje (393 vieta). Taip pat VU yra įvertintas verslo ir vadybos studijų (401–450 vieta), medicinos (Medicine) (451–500 vieta) ir biologijos mokslų (Biological Sciences) (451–500 vieta) kryptyse, taip pat informatikos ir informacinių sistemų (451–500 vieta) kryptyje bei inžinerijos ir technologijų srityje (451–500 vieta).
Kauno technologijų universitetas šiemet reitinguotas elektronikos ir elektros inžinerijos (401–450 vieta) kryptyje, inžinerijos ir technologijų mokslų srityje (451–500 vieta), taip pat yra įvertintas verslo ir vadybos studijų kryptyje ir užima 451–500 vietą. Įvertintas ir Mykolo Romerio universitetas, kuris šiemet reitinguotas teisės (Law) kryptyje ir užima 251–300 vietą.
###
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. Naujausiuose „QS World University Rankings 2019“ reitinguose VGTU patenka tarp 2,1 proc. geriausių pasaulio universitetų ir yra techniškųjų universitetų lyderis Baltijos šalyse. VGTU užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 23 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 480 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]