Minimalaus atlyginimo kėlimas, neapmokestinamų pajamų auginantiems vaikus tėvams didinamas bei socialinės išmokos – priemonės, galinčios prisidėti prie žmonių pajamų nelygybės Lietuvoje mažinimo, įvardino tarptautinėje konferencijoje „Nelygybė ir darbo pasaulis: koks darbo santykių ir socialinio dialogo vaidmuo?“ Briuselyje dalyvaujanti socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
„Pajamų diferenciacijai įtakos turi pajamų, ypač minimalaus darbo užmokesčio, didėjimas ir socialinės paramos tobulinimas. Kadangi darbas ir darbinės pajamos yra esminiai faktoriai, padedantys išbristi iš skurdo, priemonės turi būti orientuotos būtent į tai, kad paramos gavėjai būtų skatinami grįžti į darbo rinką“, - konferencijoje vykusioje apskrito stalo diskusijoje pabrėžė E. Radišauskienė.
Pasak viceministrės, gerinant darbo srities lauką negalima apsieiti be socialinio dialogo.
Šiuo metu rengiamame 17-osios Vyriausybės programos įgyvendinimo plane rengiamasi toliau didinti minimalią algą ir neapmokestinamą pajamų dydį auginantiems vaikus, taip pat planuojama tobulinti minimalių pajamų užtikrinimo sistemą.
Ministerija informuoja, kad visa ta tai pat prisidės prie socialinės situacijos Lietuvoje gerėjimo.
Šaltinis: socmin.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Gluodenas
IP 178.250.38.118 | 02:51:39
Stambulo konvencijos nekritikuokite. Paklauskite buvusį vyriškį, kuris tik pasikeitęs lytį pamatė, kokia sunki moters dalia !...