2024 m. liepos 14 d.

 

Vilniaus apygardos administraciniam teismui atsiliepimas į VSD skundą

Paskelbta: 2010-06-14 02:58 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 4 d. (ir pakartotinai gegužės 6 d.) į VSD kreipėsi "ekspertai.eu" su prašymu pateikti informacija apie Aidį Mieželį. Negavę jokio atsakymo iš VSD piliečiai kreipėsi į Vyriausią administracinių ginčų komisija (VAGK). Gegužės 25 d. VAGK patenkino piliečių skundą ir įpareigojo VSD atsakyti į piliečių klausimus. Tačiau vietoj to VSD kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą (VAAT) ir apskundė VAGK sprendimą. VAAT pasiūlė iki birželio 14 d. vadovaujantis Administracinių bylų taisenos įstatymo 68 str. 1 d. 3 p. pateikti teismui atsiliepimą į VSD skundą. Tai ekspertai.eu ir padarė. VAAT

Atsiliepimas į VSD skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui

Mes visiškai pasitikime Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos 2010 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. 3R-103(2010/04-4R-122).

Neturime pagrindo abejoti šioje įstaigoje dirbančių pareigūnų kompetencija. Pagaliau, pagal nei vieną iš dviejų reglamentuojančių įstatymų (informacijos gavimo, o taip pat ir teisės gauti informaciją iš valstybės įstaigų), kuriuos savo skunde Vilniaus apygardos administraciniam teismui mini Valstybės saugumo departamento (VSD) l.e. generalinio direktoriaus pareigas Romualdas Vaišnoras, ekspertai.eu atstovai jokio atsakymo negavo iki šiol.

O nuo gegužės 4 d., kad buvo užduotas klausimas apie Aidį Mieželį,  jau praėjo daugiau megu mėnuo. Nemažiau svarbus faktas, kad saugumo departamentui piliečių klausimus persiuntė ir Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas, į kurį buvo kreiptasi, kaip ir į daugelį kitų aukštų Lietuvos valdžios pareigūnų.

A. Anušauskas be arogancijos, skirtingai nei VSD, atsiliepė į piliečių susirūpinimą. Todėl R. Vaišnoro būkštavimai skunde Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kad jis nežino kas atstovauja ekspertai.eu skamba absurdiškai.

Žinant solidžios įstaigos kaip VSD darbo specifiką, tokios informacijos saugumo departamentui neturėtų stigti. Nerimtai atrodo, kai tokia galinga organizacija kaip VSD, negali piliečiams atsakyti į paprastus klausimus. Išsisukinėti pasitelkiant įstatymų „džiungles“, kurias kartais sunkiai išnarplioja net Konstitucinis teismas, nekalbant apie paprastus piliečius, yra mažų mažiausiai neatsakinga.

Nepamirškime, kad pedofilijos bylos istorijoje, dėl ko ir buvo su klausimu kreiptasi į VSD ir negautas atsakymas iki šiol, birželio 13 d. iš šio pasaulio iškeliavo jau ir ketvirtasis jos dalyvis (neskaičiuojant oficialiai neminimų).

Pridedama: laiškas NSGK pirmininkui A. Anušauskui ir jo atsakymas.

Pagarbiai, ekspertai.eu

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras