„Skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas“ – tokiomis nuotaikomis gyvena valstybės primirštos leidyklos. Vilniaus knygų festivalio organizatoriai nepaiso liaudiškų posakių bei prietarų ir rugsėjo 13 d., penktadienį, renginį pradeda aktualia diskusija apie leidybos politikos situaciją Lietuvoje. O festivalį baigia pokalbiu apie literatūros sklaidą.
Diskusijoje apie geros kokybės literatūros leidybą dalyvaus įvairių šalies leidyklų darbuotojai, verslo ir mokslo žmonės bei Kultūros ministerijos atstovai. Jos metu bus nagrinėjamos leidybos rėmimo spragos ir svarstomos galimos perspektyvos.
„Nors per keletą metų ir padidėjo literatūros finansavimo biudžetai, rimtų knygų leidybos Lietuvoje klausimas išlieka probleminis ir atviras. Neseniai buvo įkurta nauja institucija – Kultūros ir meno taryba, kuri administruoja kultūrai skiriamas lėšas. Šis faktas – gera priežastis pokalbiui“, – teigia Gediminas Baranauskas, leidyklos „Kitos knygos“ direktorius ir vienas iš Vilniaus knygų festivalio organizatorių.
Paskutinę festivalio dieną, sekmadienį, Vertėjų sąjungos rengiamoje diskusijoje apie literatūros sklaidą bus svarstoma, kaip gerą, intelektualią literatūrą priartinti prie žmonių, kaip ugdyti jų skonį ir skaitymo kultūrą. Jos metu bus aptariamas ir bibliotekų bei jų fondų formavimo klausimas.
„Dažna biblioteka neturi konkrečių atrankos kriterijų, todėl rimtų knygų užsako po vienetą, o meilės romanų, detektyvų ir kitų vienadienės literatūros knygelių – penkiolika ar dvidešimt. Jei biblioteka neformuoja skaitytojo, nebando pateikti jam geros literatūros, tuomet kyla klausimas, kas dar už tai atsakingas“, – svarsto Eurika Stogevičienė, viena iš festivalio organizatorių.
Festivalio lankytojai taip pat galės aktyviai įsitraukti į pokalbį apie valstybės remiamą meną. Architektai diskusijų cikle „Miesto skaitymai“ kalbėsis apie miesto erdvės kultūrą Lietuvoje. Filosofai ir kultūros žmonės leisis į pokalbį apie vaizduotę, kūrybiškumą bei atmintį ir diskutuos apie lietuvišką kontrkultūrą.
Antrasis Vilniaus knygų festivalis sostinėje vyks rugsėjo 13–15 dienomis Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ (Maironio g. 3).
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]