2008 gegužės mėnesį buvo garsiai paskelbta, kad 29 mokslininkai nubrėžė Lietuvos ateitį iki 2030-ųjų. Tąkart už Lietuvos Respublikos Sėkmės formulę - Didžiają (bendrąją) Lietuvos strategiją, beveik 900 psl. apimties dokumentą, kuris iš karto tapo įslaptintas, buvo sumokėta pusė milijono litų. Lietuvos ilgalaikė strategija jau buvo sukurpta ir 2002-aisiais, tačiau ji, pasak specialistų, nebeatitiko realybės, todėl valstybė užsisakė dar tris.
Įvairių strategijų ir vizijų kūrimai valstybiniu lygiu yra smagus ir, savaime suprantama, ne labdaringas užsiėmimas. Kiek iš viso jau tokių šalies vystimosi teorijų jau yra prikurta niekas neskaičiavo. Kaip ir nežinoma kiek iš viso milijonų į šiuos strategavimus "investuota" pinigų. Dabartinė šalies valdžia taip pat kuria analogišką strategiją „Lietuva 2030“ apie laimingą valstybę ir kūrybingus jos piliečius.Šiuo klausimu nesnaudžia ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri informavo, kiek dar vienas panašaus pobūdžio projektas, pavadinimu „Vilniaus miesto 2010-2020 metų strateginio plano parengimas“ (projekto kodas VP1-4.2-VRM-02-01-003) jau kainavo: 470 tūkst. litų, t.y. praktiškai tiek, kiek ir Didžioji (bendroji) Lietuvos strategija, kurią 29 mokslininkai kūrė dvejus metus.Kiek žmonių ir kiek laiko dirbo prie Vilniaus miesto strateginio plano parengimo nepranešama. Savivaldybė atkreipė dėmesį, kad projektas dalinai finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų (85 proc.).
Čia galima susipažinti už ką buvo sumokėta beveik pusė milijono litų:
Vilniaus miesto 2002-2011 m. strateginio plano analizė; Vilniaus miesto ekonominės ir socialinės būklės analizė; Vilniaus gyventojų apklausa; Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų apklausa; Vilniaus miesto 2010-2020 m. strateginio plano matmenys. Šį Vilniaus 2010-2020 metų strateginio plano parengimą sukūrė firmos UAB „Savvin“ ir UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ bei VšĮ „Lietuvos savivaldybių asociacijos mokymo ir konsultavimo centras“.
Daugiau apie įvairias strategijas skaitykite ČIA.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]