Vokietijoje verda diskusijos dėl romų iš Rumunijos ir Bulgarijos migracijos į šią šalį. Didžioji dauguma vokiečių nori taikyti apribojimus migracijai iš ES šalių. Beveik 70 procentų vokiečių remia visišką arba dalinį migracijos apribojimų įvedimą Vokietijoje iš ES šalių. Žurnalas „Focus" skelbia viešosios nuomonės TNS Emnid instituto atlikto tyrimo rezultatus. Pagal juos 41 procentai respondentų yra už migracijos apribojimą iš visų ES šalių, 28 proc. - iš kai kurių ES šalių, o 27 proc. netaikytų jokių apribojimų.
O viešos diskusijos apie vadinamąją migraciją iš skurdo - imigrantų iš Rumunijos ir Bulgarijos, iš kurių dauguma yra romai, atvykimą į Vokietiją - toliau įsibėgėja.
Socialinės išmokos Vokietijoje yra „du ar tris kartus didesnės nei vidutinis darbo užmokestis Rumunijoje ir Bulgarijoje“, sakė įtakingojo Miuncheno Wirtschaftswoche IFO ekonomikos tyrimų instituto vadovas Hansas-Werneris Sinnas. Taip motyvuota migracija, sakė jis, „neišvengiamai sukels Vokietijos gerovės valstybės eroziją".
Garsus ekspertas, buvęs Vokietijos fondų migracijos ir integracijos srityje, ekspertų tarybos narys Klausas Bade, priešingai, perspėjo apie „isteriškas reakcijas" dėl romų migracijos. Apribojimų raginimus jis pavadino panikavimu ir apgailestavo, kad kai kurie politikai laikosi „neigiamos gynybos, o ne kūrybiškos teigiamo atsakymo" taktikos. 2007 metais Vokietijoje gyveno 64 000 pabėgėlių ir imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos. 2011 metais jų jau buvo 147 000, o 2012 metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. laikotarpiu, jų buvo 24 procentais daugiau.
Parengta pagal "Deutsche Welle".
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]