Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija (EDPK) pirmadienį organizuoja apskritojo stalo diskusiją „Kiek ir kaip įmanoma konkurencija šilumos gamybos rinkoje?“ Renginyje įžvalgomis dalinsis privačių ir savivaldybių valdomų šilumos įmonių atstovai, energetikos ekspertai, rinkos reguliuotojai, vartotojų atstovai ir politikai.
Pasak Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininko Virgilijaus Poderio, diskusijos tikslas – aptarti gruodžio mėnesį įsigaliojusį centralizuotai tiekiamos šilumos supirkimo modelį ir Seime teikiamas jo pataisas. „Diskusijos metu pirmiausia sieksime atsakyti, kuo esami ar būsimi šilumos supirkimo tvarkos pakeitimai galėtų būti naudingi vartotojams, kaip ketinama užtikrinti šilumos tiekimo patikimumą, taip pat ar įmanomas darnus šilumos ūkio modelis, vienodai tinkantis įvairiems šilumos gamybos rinkos išsivystymo lygiams“, – pasakojo V. Poderys.
2018 m. gruodžio 1 d. įsigaliojus naujai šilumos supirkimo tvarkai pradėjo veikti centralizuotas tiekiamos šilumos supirkimo modelis, kuomet tiek nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG), tiek centralizuotai tiekiamos šilumos tiekėjai (CŠT) konkuruodami visais kaštais siūlo šilumą aukcione.
Tačiau šilumos tiekėjų atstovai teigia, kad šie pakeitimai kelia grėsmių tiekimo patikimumui, tuo metu nepriklausomi šilumos gamintojai įsitikinę, kad esama tvarka užtikrinama skaidresnė konkurencija tarp NŠG ir CŠT.
Tuo metu 2018 m. gruodžio 6 d. Seime įregistruota Šilumos ūkio įstatymo pataisa. Siūloma įvesti dviejų: metinio – galios ir mėnesinio – energijos aukcionų sistemą, kuri nustatytų kiekvienai CŠT sistemai būtinų ir efektyviausiai veikiančių šilumos gamybos įrenginių visumą, kuri, kaip teigiama, garantuotų ir šilumos tiekimo patikimumą, ir mažiausias šilumos gamybos sąnaudas kiekvieną mėnesį.
Nepriklausomai nuo galios aukciono rezultatų, toliau būtų organizuojami kasmėnesiniai šilumos aukcionai, kuriuose visi gamintojai, varžytųsi siūlydami mažiausią šilumos kainą.
Apskritojo stalo diskusijoje dalyvaus Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. V. Lukoševičius, NŠG asociacijos prezidentas V. Kiesielius, energetikos viceministras V. Macevičius, Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Kupčinskas, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos narys D. Jasas, Konkurencijos tarybos atstovė J. Paulauskaitė, Energetikos instituto mokslų daktaras R. Gatautis, Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso tarybos narys K. Kupšys. Diskusiją moderuos V. Poderys.
Susiję:
Kam pirkti pigiausią, jei galima brangiausią?
Naujausi
Naujausi komentarai
Laba diena
IP 217.117.30.98 | 07:37:41
Kaščiūno tipo bezdžionės tiesia ranką prie granatos. O jei rimtai, tai užminavimas yra reikalingas tam, kad niekas nėgalėtų pabėgti iš Lietuvos karo atveju. Toks aptvaras avinams, tik ne kariuomenei....
20d.nebetoli
IP 89.116.124.10 | 07:32:10
Chacholai iki tos datos dar siautės. Bet visa tai prieš juos ir atsisuks....