Agnė Paliokaitė. |
Dar šiais metais Lietuva turės naują ilgalaikę strategiją, kuri nubrėš kryptį, kaip gyvensime ateinančius 27 metus, skelbia Valstybės pažangos taryba (VPT).
Jis iš esmės pritarė Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ projektui ir uždegė žalią šviesą tolesniam jo derinimui su institucijomis ir visuomene.
Planuojama, kad Seimą jis pasieks šių metų birželį.
Pirminė dokumento versija, viešai skelbta 2022 m. gruodį, buvo patobulinta atsižvelgiant į viešosios konsultacijos su visuomene metu gautas pastabas.
Atsižvelgiant į organizacijų ir piliečių nuomonę, atnaujintas siūlomas vizijos šūkis – „Kelrodė Lietuva: valstybė, kurioje norisi gyventi ir kurti. Valstybė, kurią norisi saugoti“.
„Šitas dokumentas susistemina apie pusantro tūkstančio žmonių, kurie tiesiogiai dalyvavo jį rengiant teikdami savo idėjas ir pasiūlymus, mintis ir kartu išskiria pačias svarbiausias iniciatyvas, kurios gali suveikti kaip ateities gerovės svertai ir padėti Lietuvai tapti klestinčia šalimi. Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad kiekvienas Lietuvos pilietis šioje vizijoje pamatys save ir kad dokumentas įkvėps juos aktyviai prisidėti prie šalies kūrimo. Ne kas kitas, tik mes patys galime paversti šią viziją realybe – arba ne. Valstybė ir esame mes“, - pasakė VPT narė, mokslinių tyrimų instituto „Visionary Analytics“ įkūrėja dr. Agnė Paliokaitė.
Numatoma, kad Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ bus nuolat peržiūrima ir atnaujinama, o jos įgyvendinimo stebėseną vykdys Vyriausybės kanceliarija, Seimo Ateities komitetas ir Vyriausybės strateginės analizės centras.
Rengiant Lietuvos ateities viziją, Lietuvoje pirmą kartą buvo pritaikytas ateities įžvalgų metodas.
„Tai, kad vykstant karui Ukrainoje tiek daug žmonių taip ilgai mąstė, kaip save turėtų matyti Lietuva ateityje, savaime yra labai vertinga. Karas užaštrino ir išryškino, ką reiškia jausti santykį su savo valstybe. Kad tu dirbi nuotoliu yra puiku, bet ar tu atvyksi iš nuotolio ir ginsi ją savo kūnu? Matome, kaip Ukrainoje yra naikinama kultūrinė atmintis“, - atskleidė liberalas, VPT narys, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus vadovas dr. Arūnas Gelūnas.
Keli susiję:
Lietuvos ateities vizija – „Šiaurinės žvaigždės“ scenarijus, todėl užkoduotas negrįžtamas proveržis
Landsbergių augintiniai net 30 dienų tarsis su visuomene, kaip gyvens visus 30 metų
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]