2024 m. liepos 14 d.

 

V. Putino laiškas Europos lyderiams: Ukrainos įsiskolinimai gali paveikti dujų tranzitą

Paskelbta: 2014-04-10 16:27 Autorius: Naujienų redaktorius
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipėsi į Europos valstybių, perkančių dujas Rusijoje, vadovus ir atkreipė dėmesį į kritinę Ukrainos situaciją.

„Po trečiadienį vykusio prezidento ir vyriausybės atstovų pasitarimo V. Putinas parašė laišką Europos valstybių vadovams, perkantiems dujas iš Rusijos, – kalbėjo naujienų agentūrai ITAR-TASS anoniminis šaltinis. – Laiške detaliai aprašoma kritinė situacija, susidaranti dėl augančių Ukrainos įsiskolinimų už tiekiamas jai dujas. Taip pat kalbama apie galimas šių skolų pasekmes į Europą tiekiamų dujų tranzitui.“

Trečiadienį V. Putinas surengė specialų pasitarimą, kurio metu keli ministrai jam pateikė ataskaitas apie bendradarbiavimo su Ukraina problemas, pavyzdžiui, trukdžius energetikos sektoriuje. Po jų pasisakymų kalbėjo premjeras Dmitrijus Medvedevas, pareiškęs, kad iš viso Ukraina Rusijai skolinga 16 mlrd. 600 mln. JAV dolerių.

D. Medvedevas priminė, kad tarp Maskvos ir Kijevo 2009 metais buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią „neapmokėjus skolų bus pereita prie dujų tiekimo tik iš anksto šias apmokėjus“. „Jeigu kritinė situacija nesikeis, turėsime pereiti prie avanso mokėjimo“, – pareiškė premjeras.

V. Putinas savo ruožtu paprašė vyriausybę ir „Gazprom“ dar jokių veiksmų nesiimti. Tiesa, jis pridūrė, kad, Kijevui atsisakius diskutuoti apie savo įsiskolinimus, Rusija pareikalaus išankstinių mokėjimų.

„Susidarė, švelniai tariant, keista situacija – mūsų partneriai Europoje pripažįsta dabartinės valdžios Kijeve teisėtumą, tačiau nedaro nieko Ukrainai paremti – šaliai dar neskirtas nė vienas euras ar doleris. Rusija nepripažįsta Kijevo valdžios teisėtumo, tačiau ir toliau remia Ukrainos ekonomiką ir teikia subsidijas, – kalbėjo prezidentas. – Tokia situacija negali tęstis amžinai, tačiau noriu pabrėžti, kad turime veikti labai atsargiai – kitaip sugriausime šalyje ir tai, kas dar liko nesugriauta.“

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras