Trečiadienį vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui atsisakyti nuolatinės ir besąlyginės apsaugos, paliekant nuostatą, kad generalinis prokuroras, jo pavaduotojai ir šeimos nariai saugomi tuo atveju, jeigu dėl einamų pareigų kyla reali grėsmė jų gyvybei, sveikatai ar turtui.
Pasak vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko, nebebus varžomas šių asmenų privatus gyvenimas ir sukuriama nepagrįstai didelė finansinė našta valstybei. Bent minimali vieno besąlygiškai saugomo asmens apsauga valstybei pirmais metais esą kainuotų 1 milijoną 221 tūkstantį 365 litus, o kiekvienais kitais metais – 996 tūkstančius 555 litus.
Pagal šiuo metu esamą padėtį būtų saugomi du asmenys (generalinis prokuroras ir vienas jo pavaduotojas), gavus šeimos narių prašymus dėl apsaugos lėšų poreikis dar didėtų, tad pakeitus įstatymą pirmaisiais metais būtų sutaupyta mažiausiai 2 milijonai 442 tūkstančiai 730 litų, o kiekvienais kitais metais – 1 milijonas 993 tūkstančiai 110 litų, teigiama pranešime.
Nuolatinė asmens apsauga pagal Vadovybės apsaugos įstatymą užtikrinama tik Respublikos prezidentui, Seimo pirmininkui, ministrui pirmininkui ir asmenims, laikinai einantiems jų pareigas.
Ministras D. A. Barakauskas pabrėžia, kad generalinio prokuroro, jo pavaduotojų statusas nėra tiek išskirtinis, o kilus realiai grėsmei jie būtų saugomi kaip ir kiti aukščiausias pareigas einantys valstybės pareigūnai, pavyzdžiui, Valstybės saugumo departamento vadovas, policijos generalinis komisaras, teisėjai ir kiti.
Šiems Prokuratūros įstatymo pakeitimams dar turės pritarti Seimas.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.