2024 m. birželio 23 d.

 

VSD vadovas Darius Jauniškis: aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų

29
Paskelbta: 2018-10-24 18:06 Autorius: ekspertai.eu

Aiškėja, kad Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimas Lietuvai dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo tėra burbulų pūtimas ar tiesiog sąmokslo teorija.

D. Jauniškis (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt


EŽTT šių metų gegužės mėnesį konstatavo, kad Lietuvoje veikė slaptas kalėjimas, kitaip dar vadinamas prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis atsakydamas į naujienų agentūros BNS klausimą apie šį kalėjimą teigė, kad „galime dabar daug sąmokslo teorijų kurti“.

„Buvo ar nebuvo – galime dabar daug sąmokslo teorijų kurti. Aš galiu pasakyti tik tiek, kad VSD visada bendradarbiavo ir niekada neslėpė informacijos. VSD atstovai važiavo į Strasbūro teismą ir pateikė visą įmanomą medžiagą, kokią tik galima pateikti. Be jokios abejonės, yra dalykų, kurie yra valstybės paslaptis ir, deja, ko gero, mes taip ir negalėtume dalytis, nes būtų laužomos tam tikros taisyklės, susitarimai su partneriais ar su dar kažkuo. Šito dalyko tiesiog neįmanoma padaryti. Viskas dabar yra prokuratūros rankose, jie turi visą medžiagą, jie turi padaryti tam tikras išvadas, ir tiek“, pasakė D.Jauniškis.

Pareigūnas atskleidė, kad jam teko pabuvoti toje vietoje, kur esą buvo šis kalėjimas, bet jokių įtarimų nekilo. Klausimą, ar ten buvo laikomi žmonės, jis pavadino provokavimu.

„Vėlgi aš nenoriu jums dabar komentuoti, jūs mane provokuojate. Visa medžiaga, visa informacija, kurios reikia, atiduota prokuratūrai. Tegu jie ir padaro išvadas. Aš pats nebuvau tuo metu čia. Tai kaip aš jums galiu pasakyti, iš kur aš galiu būti įsitikinęs?“, - sakė saugumiečių lyderis.

D. Jauniškis nuramino, kad kai jis lankėsi tariamo kalėjmo vietoje, nematė „jokių krauju apšlakstytų sienų“.

„Buvo jis, nebuvo – aš pats esu tame tariamame kalėjime buvęs ir ne kartą, aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų ar dar kažko. Man ten įtarimų nekilo. Bet kaip ten bebūtų, gal kam nors naudinga tuos burbulus pūsti... yra kaip yra. Turi prokuratūra padaryti savo galutines išvadas“, - nurodė VSD vadovas.

Paklaustas, kur nusėdo JAV Senato ataskaitoje minimi amerikiečių perduoti milijonai dolerių, D. Jauniškis teigė, kad jie nusėdo žvalgybinei veiklai vystyti.

„Tie pinigai, aš manau, nusėdo tai pačiai žvalgybinei veiklai vystyti“, - atskleidė VSD direktorius.

Atsakydamas į klausimą ar patikrino, ar amerikiečių pinigai buvo tvarkingai apskaityti, D. Jauniškis atsakė teigiamai.

„Dabar galiu manyti ir teigti taip. Istorija gali būti ilga, bet šiuo metu esame užtikrinti, kad taip nebuvo – kad nebuvo kažkokių milijonų, kažkur nutekėjusių. Jokių tokių faktų neturiu“, - tašką šioje temoje padėjo saugumo vadovas.

Visą ilgą BNS interviu su D. Jauniškiu skaitykite čia – „D. Jauniškis: CŽV kalėjimo istorijoje nėra jokių dingusių milijonų“.

Keli susiję:

Vyriausybė informavo, kad bylą dėl slapto V. Adamkaus kalėjimo į lietuvių kalbą stengsis išversti kuo greičiau

Paslydo visa Lietuvos teisininkų bendruomenė, todėl siūloma, kad baudą ši bendruomenė solidariai ir sumokėtų

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
29. Kompiuterio naudotojas
(2022-12-29 14:44:31)
(46.0.20.70) Parašė:

Urodai dauginasi ir zudo normalus zmones. Ir jiems su psihika viskas gerai.28. V. Ladas
(2018-10-26 09:46:03)
(188.69.199.175) Parašė:

Tyčia, ar netyčia, bet Jauniškis iš šalies visada atrodo esąs trumpo proto saldofonas, kuris net pameluoti padoriai nemoka. O valstybę saugoti turėtų labai protingi ir kompetetingi. Apie tai gerai žino(jo) KGB. Ji rinkosi tikrai geriausius iš to, kas buvo...27. Kaip galima kazka liudyti
(2018-10-25 14:51:40)
(78.56.75.110) Parašė:

zmogui tuo metu nebuvus pareigose ir todel nezinant-nekontroliuojant to CZV sukurto veltinio.26. aAlgirdas
(2018-10-25 08:46:51)
(92.22.243.210) Parašė:

vsd veikla labai tiksliai apibudina issakyta mintis:"esame užtikrinti, kad taip nebuvo – kad nebuvo kažkokių milijonų, kažkur nutekėjusių. Jokių tokių faktų neturiu“,25. nuomonė
(2018-10-25 03:32:40)
(85.255.56.134) Parašė:

M E L A S ,pastovus m e l a s kaip putiniškos rusijos,neveltui rusiją valdo _KGB_istas.....tik nesinorėtų,KAD "BAISIEJI vALSTYBININKAI" APKALTINTŲ TAIUS NUSIKALTIMAIS aDAMKŲ...prisiminkim,kas VA L D Ė VIETOJ "AMERIKONO" kai jis išvykdavo į Turne po pasaulį su werslininkais........JAU SENIAI FILMAS SUKURTAS ,APIE aDANMKAUS BERNIUKUS...ir teisėsaugai iešįkoti nieko toli nereikai...JUK kŪRIS SAKĖ,KAD BUVO kalėjimai,TAI KO ŠIS VEIKĖJAS 'TULPES" MELUOJA,O GAL TIK PASKIRTAS ,DĖL "grožio".....KAIP GENERALINAII.....LIETUVOS ŽMONĖS DAR NE TOKIE DEBILAI,KAD NEMATYTŲ,KAS DAROSI VALSTYBĖJE,JI "U Ž V A L D Y T A"...O JEI tylėsim,visus išvarys,PU TO IR REIKIA,SUJUNGS RUSIJA SU KALININKRADU,JAM kolidoriaus reikia......ich tam nietu.....KUO skiriasi šie veikįjaiu nuo risškuju,baisi gėda,....'RUSAI PUOLA",KAD nematytume,kokio masto walstybės tratiniamas vykstta 28 metus.....TODĖL YTAIP KARBAUSKĮ PUOLA "SISTEMINiai ,solovjovai"24. Nekuklu
(2018-10-25 02:27:21)
(78.56.40.32) Parašė:

Taip "rėmą išmesti" šalia karate juodo diržo meistrės, gali atsiliepti tarnyboje.23. klausimėlis
(2018-10-25 02:13:07)
(85.255.56.134) Parašė:

tai už ką amerikonai mpokėjo babkes????,kurias taip tvarkingai apskaitė????????pažiūrėkit ukrainiečių filmą"SLUGĄ NARODA" ,KAIP VISA TAI PRIMENA......22. nuomonė
(2018-10-25 02:10:08)
(85.255.56.134) Parašė:

grynai ,kaip Rusams -AMERIKOSAI MELUOJA,IŠSIGALVOJA,O DĖL PINIGŲ????AMERIKOSAI NBURBULĄ PUČIA,KAI NETURI KAS VEIKTI....juk ttik madam Venskienė pūlinys,o KITI-"ŠVENTIEJI",kai panašu su rusija,neveltui ,mokslai savo davė.....gėda klausyti,gėda žiųrėti,pažiūrėkit į AKIS ,viską suprasit...nereikia ir psichologų.....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras