2024 m. balandžio 19 d.

 

Vyksta kažkas daugiau nei tik sklypo įsigijimas (video)

15
Paskelbta: 2014-02-03 08:58 Autorius: Justina Vidzėnė
Kolumbijos universiteto dėstytoja, sociologijos profesorė Saskia Sassen. Wikipedia.org nuotr.
Kolumbijos universiteto dėstytoja, sociologijos profesorė Saskia Sassen. Wikipedia.org nuotr.

Siūlome Kolumbijos universiteto dėstytojos Saskijos Sassen paskaitos vaizdo įrašą, kuriuo savo feisbuko paskyroje pasidalino Justina Vidzėnė, su kiek paredaguotu jos komentaru. Ekspertai.eu

Tai svarbu!

Masiškai supirkinėjama žemė (ji paverčiama preke), dideli privačios žemės plotai (latifundijos), procesai itin įsibėgėję trečiojo pasaulio šalyse, į miestus suvaromi gyventojai (masinė urbanizacija), naikinami smulkieji ūkiai. Aktyviausi supirkėjai – Kinija, Saudo Arabija, „Morgan Stanley“ (JAV investicinis bankas – red. past.), privatūs fondai ir investuotojai supirkinėja Afrikos ir buvusias sovietų teritorijas. Ar tai naujas fenomenas? Ką tai reiškia šalims, kurios išparduoda savo žemes?

Didysis supirkinėjimas įsibėgėjo 2006 metais finansinės krizės metu.

Žemė – tai visų pirma maistas (kuris sparčiai brangsta) arba vanduo (naujoji „mėlynoji nafta“), arba teritorija.

„Žemė, buvusi nacionalinės jurisdikcijos objektu, tampa privačia nuosavybe. Kinija, Švedija, Pietų Korėja – šių šalių vyriausybės aktyviai supirkinėja žemes ir tai lemia esminius pokyčius. Kai Kinija nusiperka milijonus hektarų žemės Zambijoje, ji kartu „nusiperka“ ištisus kaimus... Vyksta kažkas daugiau nei tik sklypo įsigijimas...“ – paskaitoje teigia Kolumbijos universiteto dėstytoja Saskia Sassen.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
15. Uz LAISVA Lietuva
(2014-02-05 21:32:24)
(78.57.234.232) Parašė:

ww.d8060.agava.net/watch/2WLhl68640Q.htm



14. to širšė
(2014-02-03 18:20:09)
(78.62.128.210) Parašė:

Jums atrodo, kad Prancūzija turi "susipratusį" prezidentą? Kaip tik demonstracijomis prieš jį prancūzų tauta demonstruoja savo atbudimą. Jeigu trockistiniai socialistai nebus parklupdyti dabar, sulauksim Trockio frazės "Geležine ranka atvesime žmoniją į laimę" išsipildymo. Neduok Dieve.



13. taip
(2014-02-03 16:00:35)
(46.26.2.72) Parašė:

Pinigai niekada nebuvo vertybė ir nebus, nepaisant kokiu pavidalu yra pristatomi, ar tai auksu, ar tai popieriumi. Jie tik mainų proceso palengvinimo instrumentas, pagal susitarimą. Pagalvokit, ar mainydami savo žemę, savo valstybės teritoriją pasirenkat adekvatų mainų objektą. Ant pinigų nepasistatysi būsto, neužauginsi derliaus, iš jų neatsigersi vandens. Kai kas sakys, kad visa tai galima nusipirkti už pinigus? tai pabandykit už tą pačią sumą įsigyti tiek pat žemės Vokietijoje ar kitose save gerbiančiose valstybėse. Ir pabandykite už tarybinius rublius nusipirkti vandens, juk jie irgi kažkada buvo pinigais. Kas pamiršote ką reiškia eiliniam žmogui pinigų reformos laikas prisiminti, kad suprastumėte ką renkatės. Maža to, egzistuoja įvairūs pinigų perpompavimo mechanizmai, juk tai vienas iš efektyviausių žmonių valdymo įrankių. Ir atsidūrus jų leidybai į ne visuomenės poreikiais rūpinančias rankas jie įgauna grėsmingą pavidalą.



12. vargetoms
(2014-02-03 13:45:21)
(78.56.184.220) Parašė:

Rimantas Petrikas Ką pirksi pardavęs savo žemę bežemi vargeta? Tie kurie kalba, kad užsieniečiai Lietuvoje nepirks žemės, tegu Google paskaito straipsnį: Land Grabbing: Foreign Investors Buy Up Third World Farmland. Turtingos šalys yra supirkę trečdalį neturtingų šalių žemių. Tai nauja, patikima investicijos forma. Neturtingos šalies tokios, kaip Lietuva problema - laisvai parduodant tautai priklausančią žemę yra ta, kad turtingos šalys gali be sudėtingų problemų, niekam nežinant ir neribotais kiekiais atsispausdinti popierinių pinigų, tai yra atlikti savo pinigų multiplikaciją. Turtingos valstybės pinigų multiplikacija padidinta bendrą pinigų masę šios šalies apyvartoje. Valstybė, kuri įvykdo pinigų emisiją ir išleidžia naujus pinigus į savo bendrą pinigų apyvartą, tokiu veiksmu šalyje gali sukelti infliaciją, bet... valstybė, kuri atlieka pinigų multiplikaciją ir šiuos pinigus, tai yra popieriaus masę investuoja į kitas valstybes - už spalvotą popierių, kuris nėra padengtas nei tauriaisiais metalais nei prekėmis, faktiškai įsigyja neįkainuojamą turtą - žemę, tai yra kitos valstybės teritoriją. Dabar, kai pinigai NEPADENGTI AUKSU, turtingos valstybės be vargo gali vykdyti savo pinigų emisiją neribotais kiekiais. Valstybės išleisti pinigai iš karto atsiduria bankuose, bankai juos paskolina ir paskolinti pinigai vėl atsiduria bankuose, o kartais tiesiog iš vienos sąskaitos tame pačiame banke pereina į kitą sąskaitą tame pačiame banke ir bankas vėl gali juos skolinti tai yra tuos pačius pinigus bankas gali tiesiog per-skolinti suinteresuotiems juridiniams, fiziniams asmenims neturtingų valstybių žemei nupirkti. Didėjanti pasaulio žmonių skaičiui neturtingų valstybių žemės įsigijimas tampa viena racionaliausių, pelningiausių ir protingiausių investicijų, o realiai turtinga valstybė atlikusi savo pinigų emisiją, tai yra UŽ POPIERIAUS MASĘ superka kitų vals tybių žemę - teritoriją ir turėdama tam juridinį pagrindą - žemės nuosavybės teises, be vargo išvaro etninius gyventojus nuo savo nuosavos žemės gyventi kitus. Žemės pardavimo demokratija mums sako: gyvenk kur nori - laisvai tik ne mano nuosavoje teritorijoje, gyvenk... už mano teritorijos ribų. Lietuvi, tau yra pražūtinga parduoti savo tautos turtą.



11. širšė
(2014-02-03 13:39:45)
(78.62.133.231) Parašė:

deja,mūsų žmonės ,vieni dėl godulio,kiti dėl skurdo, neturto,žemę parduos bet kam. Todėl kad daugumai žemė nėra vertybė,jie ją gavo veltui,paveldėjo iš savo tėvų ar senelių,dažnai jiems tai tik balastas,kurį nori kuo greičiau paversti popieriumi t,y,pinigais. Kas iš to seka-negalvojama. Ir sunku juos įtikinti,kad tai didžiulis turtas,kurio negalima paskubom parduoti bet kam. Pardavę savo žemes užsieniečiams,pamažu prarandame ne tik teises į tą žemės dalį,bet iškyla pavojus ir dalies teritorijos praradimui.Juk pvz.lenkai,įsigiję žemes Vilniaus apskrityje,tampa jau dariniu su nuosava teritorja. Apie tai mūsų valdžia negalvoja.Jie jau mus pardavė 2004 metais su žeme ir valstybingumu. Ateis laikas,kai graušime nagus, bet bus per vėlu. Globalistai kol kas laimi visuose frontuose, bet pamažu kyla susipratusios tautos -graikai,prancūzai,vengrai, gal ir mes rasime savyje jėgų priešintis? Turime išsirinkti prezidentą,atstovaujantį Lietuvos suverenitetą, kalbą ir Valstybę.Ar sugebėsime,parodys artima ateitis.



10. w
(2014-02-03 13:09:27)
(84.15.180.12) Parašė:

Neveltui Kinijoje visa žemė yra valstybės nuosavybė.



9. w
(2014-02-03 13:07:19)
(84.15.180.12) Parašė:

Tik žemė nenuvertėja, nes ji pati yra aukščiausia vertė...Piniginiai popieriukai keitėsi tūkstančius metų...



8. Jei galvų neturite ,
(2014-02-03 13:03:31)
(78.57.152.174) Parašė:

paklausykite protingesnių žmonių dėl žemės pardavimo užsieniečiams, jei jau infekuoti raudono ar žydrojo maro- beviltiška, čia jau nei konservatoriški skiepai nepadės.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras