Nuo šių mokslo metų aštuoniuose Lietuvos universitetuose studijuos 40 Ukrainos studentų magistrantų. Jų studijoms ir stipendijoms iš biudžeto skirta apie 430 tūkstančių eurų.
Vaikinai ir merginos į mūsų šalį atvyksta iš karinio konflikto zonų Rytų Ukrainoje. Devynios aukštosios mokyklos iš šio regiono buvo perkeltos į kitus Ukrainos miestus. Pirmosios pakopos (bakalauro) studijas baigusiems jaunuoliams buvo pasiūlyta tęsti mokslą mūsų šalyje.
„Lietuva ištikimai remia Ukrainos kovą už laisvę, bet ne mažiau svarbu prisidėti prie Ukrainos ateities kūrimo. Mūsų indėlis – paramos tiltai šios šalies jaunimui siekti mokslo aukštumų“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Ukrainos studentai studijuos Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Mykolo Romerio, ISM Vadybos ir ekonomikos ir Šiaulių universitetuose bei Vilniaus dailės akademijoje.
Šaltinis: lrv.lt
Lietuva yra turtinga valstybė, todėl švietimo reformą pradeda nuo to, kad įsileidžia į Lietuvos švietimo sistemą užsieniečius. Nuo 1991 m. Klaipėdoje veikia nesektantiškas, krikščioniškas LCC tarptautinis universitetas, kuriame dėstomoji kalba − anglų. Argi tai nepažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos? Nuo 2006 m. Vilniuje įkurtas Baltarusijoje uždraustas Europos humanitarinis universitetas (EHU; angl. European Humanities University, brus. Еўрапейскі гуманітарны ўніверсітэт, rus. Европейский гуманитарный университет), kuris veikia Lietuvoje, kur baltarusiams studentams siūlo studijas laisvoje aplinkoje. 95 proc. jo studentų yra baltarusiai. Studijų programos yra dėstomos rusų, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Argi tai nepažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos? Tikriausiai ne, nes EHU veikia tokie Lietuvai ir pasauliui svarbūs centrai kaip antai: Pažangių tyrimų ir švietimo centras (CASE), Konstitucionalizmo ir žmogaus teisių centras, Šiuolaikinio meno tyrimų centras, Lyčių studijų centras, Vokiečių studijų centras, Filosofijos antropologijos centras „Topos“, Baltarusijos istorijos tyrimų institutas, Žydų studijų centras, Kritinio urbanizmo laboratorija, Vizualinių ir kultūros tyrimų laboratorija. EHU finansiškai remia Europos Sąjunga, Šiaurės šalių ministrų taryba, Lietuvos ir kitų Europos valstybių bei JAV vyriausybės, įvairios organizacijos, pvz., dešimta pagal turtingumą JAV MacArthur Foundation, taip pat Carnegie Corporation. Šios dvi organizacijos kartu su Rokfelerio fondu ir panašiomis įstaigomis mokslininkų vadinamos Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) intelektualiuoju, progresyviuoju veidu. Juk universitetus CŽV steigti daug paprasčiau nei kalėjimus.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]