2025 m. sausio 13 d.

 

Vyriausybė paskelbė Lietuvos šimtmečio jubiliejaus šventės koncepciją ir logotipą

4
Paskelbta: 2016-04-20 07:51 Autorius: ekspertai.eu
Logotipas.
Logotipas.

Ko siekiame

Lietuvos valstybės atkūrimas 1918 m. – milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybės už visų mūsų ateitį, laimėjimas. Švęsti šio įvykio šimtmetį galime taip pat tik mūsų žmonių –kūrybingų, atsakingų ir atvirų – dėka.

Todėl ir trumpalaikiai, ir ilgalaikiai šventės tikslai nukreipti į mus pačius – Lietuvos žmonės.

Trumpalaikis tikslas – sutelkti Lietuvos gyventojus ir išeiviją valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui paminėti. Šio tikslo sieksime:

  • skatindami savanorišką veiklą, sudarydami galimybę kiekvienam piliečiui įsitraukti į jubiliejaus iniciatyvų rengimą bei įgyvendinimą;
  • kurdami visuomenę vienijančias šventinės programos iniciatyvas bei kviesdami Lietuvos ir užsienio gyventojus jose dalyvauti.

Ilgalaikis tikslas – didinti socialinę ir pilietinę atsakomybę:

  • suvienyti Lietuvos gyventojus ir diasporą užsienyje modernios valstybės stiprinimo idėjoms;
  • formuoti Lietuvos – modernios ir kūrybingos valstybės – įvaizdį užsienyje.

Pamatinė idėja – kūryba, dalijimasis, atsakomybė

Šimtmečio koncepcijos idėja įkūnija tris didžiausias Lietuvos žmonių vertybes – kūrybingumą, dalijimąsi ir atsakomybę:

  • Esame kūrybingi: mus veda į priekį žingeidumas, siekis generuoti naujas idėjas ir jas įgyvendinti.
  • Esame atsakingi: mums rūpi mūsų aplinka, bendruomenė, valstybė, globali ateitis.
  • Esame atviri dialogui, besidalinantys savo patirtimi bei pasiekimais su tėvynainiais ir visu pasauliu.

Kiekvieną iš šių vertybių puoselėjame ne tik jubiliejaus metu. Jos mums svarbios ir ilgalaikiu laikotarpiu – tiek Lietuvos istorinės retrospektyvos, tiek ir tolesnės perspektyvos – požiūriu:

  • Kūryba. Jubiliejaus laikotarpiu kiekvienas iš mūsų galime tapti šventės kūrėju, o šventės turinyje atsispindi kūrybingų žmonių idėjos ir darbai. Žvelgdami į Lietuvos istoriją ir raidos perspektyvą, kūrybą matome ne tik meninėje bei kultūrinėje plotmėje, bet ir plačiąja prasme – nuo valstybės sukūrimo Mindaugo laikais, jos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m. iki europietiškos Lietuvos ateities kūrimo šiuo metu.
  • Dalijimasis. Jubiliejines iniciatyvas kuriame ne tik sau – jas dedikuojame tėvynainiams ir visam pasauliui. Mūsų atvirumas pasauliui žinomas dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – vienos tolerantiškiausių tuometinių Europos valstybių – laikų. Lygiai taip pat ir dabar dalinamės su pasauliu mūsų intelektinių išteklių ir technologijų potencialu, patogia erdve žmogui bei verslui, unikalios gamtos klodais.
  • Atsakomybė. Šimtmečio jubiliejus – galimybė kiekvienam iš mūsų savanoriškai prisidėti prie bendros ateities kūrimo. Istoriniu požiūriu mūsų žmonių atsakomybę liudija tas pats valstybės atkūrimas 1918 m. – tai buvo itin atsakingas žingsnis, skirtas kurti Lietuvos ir jos gyventojų gerovę. Tuo tarpu dabar prisiimame atsakomybę tiek už Lietuvos, tiek už bendrą Europos, kurios svarbi dalis esame ir mes, ateities kūrimą.

Pasirinkti pagrindiniai koncepcijos idėjos elementai – kūryba, dalijimasis ir atsakomybė – iš esmės atitinka ir Lietuvos pažangos strategijoje „Lietuva 2030” įtvirtintas svarbiausias vertybes – atvirumą, kūrybingumą, atsakomybę.

Atkurtai Lietuvai – 100. Įkvėpti ateities

Visi trys idėjos elementai – kūryba, dalijimasis ir atsakomybė – į vientisą pasakojimą jungiami žvelgiant iš Lietuvos praeities, dabarties ir ateities perspektyvos:

  • Mūsų atsakomybę rodo tai, kad visada – nuo pat valstybės sukūrimo iki šiol – gyvenome ir gyvename ne šia diena, o žvelgdami į ateitį.
  • Šiandien esame laisvi – būtent tai suteikia galimybę mums išreikšti savo kūrybingumą ir atvirumą pasauliui.
  • Dalindamiesi savo patirtimi ir pasiekimais su tėvynainiais bei visu pasauliu, atsakingai kuriame savo ir būsimų kartų ateitį.

Į Lietuvos valstybės raidos aspektą įkomponavę šiuos tris idėjos elementus, išgryniname koncepcijos naratyvą, iš kurio natūraliai gimsta šimtmečio šventės šūkis – ĮKVĖPTI ATEITIES:

2018 m. švęsime valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Tačiau moderni valstybė negimė per naktį. Savo istoriją kuriame daugiau nei 1000 metų.

Jau šimtus metų esame atviri pasauliui. Dar 1323 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas kvietė krikščioniškų Europos miestų gyventojus atvykti į Vilnių ir kartu kurti bendrą ateitį.

Mūsų istorija neatskiriama nuo naujovių įgyvendinimo ir kūrybos. 1579 m. Vilniuje įkūrėme vieną pirmųjų universitetų Vidurio ir Šiaurės Europoje. 1791 m. pirmieji Europoje sukūrėme rašytinę konstituciją.

1918 m. pirmieji Baltijos šalyse atkūrėme nepriklausomą valstybę.

Okupacijos metais mus vedė į priekį tikėjimas laisva ateitimi. 1988 m. gimus Sąjūdžiui, buvome ledlaužiu, kuris griovė totalitarizmo užtvaras, kurdami atvirą Europą be sienų.

Šiandien esame laisvi ir atviri pasauliui. Jausdami atsakomybę už Europos ateitį, ją praturtiname kurdami ir dalindamiesi savo kūriniais bei pasiekimais.

Europai ir pasauliai atveriame intelektinį jaunos visuomenės potencialą, pažangią skaitmeninę infrastruktūrą, patogią erdvę žmogui ir verslui, unikalius gamtos klodus, meno ir kultūros lobyną.

Todėl modernios valstybės jubiliejų pasitinkame su optimizmu, būdami įkvėpti ateities. Tikime, kad jau 2030 metais būsime tarp 10-ies pažangiausių Europos valstybių.

Leitmotyvas – į ateitį vedantis tiltas

Siekiant jubiliejinių iniciatyvų vientisumo, programos naratyvą ir šūkį lydi vieningas vizualinis ir verbalinis leitmotyvas. Koncepcijos turinį, kuriuo išreiškiame mūsų žmonių kūrybą, atsakingumą ir dalijimąsi, optimaliai atspindi TILTO leitmotyvas:

  • TILTAS – tai žmonių kūrybinių gebėjimų išraiška, inspiruota noro dalintis nepaisant kliūčių;
  • kartu TILTAS yra archetipinis simbolis, reiškiantis dviejų polių sujungimą –  šimtmečio jubiliejų švenčianti valstybė tiesia tiltus tarp praeities ir ateities, tarp Lietuvos gyventojų ir tautiečių užsienyje, tarp mūsų valstybės ir viso pasaulio.

Šimtmečio jubiliejaus laikotarpiu statysime mus vienijančius ir vedančius į ateitį tiltus, įsiliedami į visuomenės skatinimo programas „Šimtmečio savanoriai“, „Šimtmečio ambasadoriai“, „Šimtmečio partneriai“.

Ambicija – pritraukti 1 milijoną savanorių

Viena svarbiausių programų – „Šimtmečio savanorių“ iniciatyva. Ja Lietuvos valstybės jubiliejaus šventei sieksime sutelkti 1 milijoną savanorių, kurie vienaip ar kitaip prisidėtų prie šimtmečio paminėjimo. Šiuo projektu puoselėsime mūsų socialinę ir pilietinę atsakomybę.

„Šimtmečio ambasadorių“ programa – tai dar vienas pilietine atsakomybe paremtas projektas. Žinomus Lietuvos ir užsienio visuomenės veikėjus, bendruomenių lyderius kviesime tapti Šimtmečio ambasadoriais, kurie telktų mūsų visuomenę ir garsintų Lietuvos vardą pasaulyje.

„Šimtmečio partnerių“ programa – socialinės verslo atsakomybės projektas, kuriuo skatinsime įmones materialiai prisidėti prie valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų ir gyventojų siūlomų iniciatyvų, skirtų valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui paminėti, įgyvendinimo.

Mūsų tiltai – Lietuvai ir pasauliui

Švęsdami atkurtos valstybės šimtmečio jubiliejų, Lietuvoje ir užsienyje įgyvendinsime aktyvių piliečių iniciatyvas.

Viena pagrindinių iniciatyvų 2017–2020 m. – „Mūsų tiltai – Lietuvai“, kurios dalyviai sudarys didžiąją dalį šimtmečio savanorių. Šalies gyventojai, bendruomenės kurs ir dalinsis darbais ir kūriniais, skirtais jubiliejų švenčiančiai Lietuvai – nuo parkų atnaujinimo, medžių sodinimo, mokyklų papuošimo, renginių įgyvendinimo iki kultūrinei veiklai skirtų erdvių įrengimo. Tokiu būdu visą Lietuvą sujungsime jubiliejinių kūrinių tiltu.

Analogišką iniciatyvą, pavadintą „Lietuvos tiltai – pasauliui“, įgyvendinsime ir užsienio šalyse, kurdami ir dalindamiesi savo kūriniais su visu pasauliu. Pasitelkę Lietuvos Respublikos atstovybes užsienyje, išeivijos lietuvių bendruomenes, skatinsime svetur gyvenančius tautiečius ir tarptautinę veiklą vykdančias Lietuvos įmones kurti ir viešai pristatyti savo darbus, renginius ar projektus, svarbius konkrečioms šalims ir jų visuomenei  

Rezultatas – pilietiškai atsakinga visuomenė

Šimtmečio jubiliejaus programos rezultatai atspindi keliamus tikslus ir uždavinius, susijusius su visų mūsų socialine ir pilietine atsakomybe.

Iki 2020 m. sieksime pritraukti 1 mln. savanorių – gyventojų, prisidėjusių prie šventinių iniciatyvų kūrimo ir įgyvendinimo.

Jubiliejaus programos renginiuose sutelksime ne mažiau kaip 1 mln. dalyvių.

Iki 2020 m., vykdydami jubiliejaus programos iniciatyvas ir kitus pilietinės atsakomybės skatinimo projektus, sieksime, kad visuomenės pilietinės galios indeksas padidėtų ne mažiau kaip 5 procentiniais punktais.



Logotipas

Kaip atrodys Lietuva?  Ketverius metus Lietuva puošis specialiai valstybės atkūrimo šimtmečio progai sukurtu logotipu. Pranešama, kad „naujasis logotipas yra mūsų visų“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio logotipo pristatymas:



Į Lietuvos Tūkstantmečio minėjimo šventę mūsų valstybė buvo investavusi pusę milijardo litų.

Kiek milijonų eurų bus investuota į valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimą, kol kas nepranešama.

Susiję:

VEKS perlai – nuo šaltibarščių iki atominės bombos

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. arnoldas
(2016-04-20 20:53:49)
(78.56.158.86) Parašė:

visa šventės koncepcija - tai Gybauskaitės iškeptas blynas, ir nieko augiau.



3. nu
(2016-04-20 10:50:23)
(78.62.175.113) Parašė:

Šventės gerai, kuo daugiau tuo geriau



2. Dar
(2016-04-20 10:21:49)
(84.15.185.230) Parašė:

neviskas pavogta,šventė tai puiki proga...sekmės



1. Lietuvos Emigrantai:
(2016-04-20 08:50:10)
(77.247.181.165) Parašė:

"Šita Valstybė gera tik tiek kiek ją norisi naudoti - t.y. joje gyventi"



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras