Vyriausybė ketina keisti galiojančią švietimo finansavimo metodiką, kai mažėjant mokinių skaičiui traukiasi ir švietimo įstaigų biudžetas.
Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius žada, kad švietimo įstaigoms kitąmet bus skiriama tokia pati asignavimų suma, kaip ir šiemet.
Tokius planus vyriausybės vadovas žurnalistams pristatė po šiandien vykusio susitikimo su dviejų didžiausių šalies pedagogams atstovaujančių profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos – vadovais.
„Jeigu kalbėtume apie tai, kad moksleivių skaičius mažėja ir dabartinė metodika, kuri leidžia planuoti asignavimus, pavyzdžiui, šiais metais arba kitais metais, reikalauja, kad tie asignavimai būtų mažinami... Aš manau, kad šita metodika yra šiek tiek pasenusi, nes vis tiek, ar klasėje yra penkiolika moksleivių, ar dvidešimt penki, mokytojas turi skaityti tokią pačią paskaitą arba dėstyti tas pačias mintis ir taip pat ruoštis tam. Tai mes esame susitarę, kad peržiūrėsime metodiką iki rugsėjo ir pakeisime Biudžeto įstatymo ketvirtą straipsnį, - jame numatyta, reikalaujama, kad jeigu nuo rugsėjo 1 dienos sumažėja moksleivių skaičius, tai asignavimai turi būti grąžinami į valstybės iždą“, – sakė A. Butkevičius.
Premjeras patvirtino, kad kitais metais asignavimai švietimo įstaigoms mažinami nebus.
„Papildomų asignavimų nebus, bet bus paliktas tas pats lygis, kalbama apie 33 milijonus litų“, – patvirtino A. Butkevičius.
Pasak premjero, sprendimas dėl sumažintų pedagogų atlyginimų atkūrimo bus priimtas rugsėjį.
„Jeigu nebūtų buvę Konstitucinio Teismo sprendimo (dėl neteisėto valstybės tarnautojų atlyginimų sumažinimo – ELTA), ateinančiais metais prioritetai dėl darbo užmokesčio didinimo arba diferenciacijos sumažinimo būtų buvę visiškai kitokie“, – pripažino A. Butkevičius.
Eltos inf.