2024 m. rugsėjo 2 d.

 

„WMC 2013“. Kas laukia Barselonoje?

Paskelbta: 2013-02-13 09:43 Autorius: Marius Matulevičius

Kodėl vasario paskutinę savaitę verta vykti į Barseloną? Visų pirma ten jau bus šilta – prognozuojama 15 laipsnių šilumos. Be to, Katalonijos sostinėje metų intriga - mobiliųjų technologijų kongresas „World Mobile Congress 2013“. Tad gali būti visai karšta, nes vyks daug vakarėlių. Žinoma, prieš tai bus išdėstyta labai intriguojančių idėjų. Vien svarbiausiais pranešėjais pakviesti per 30 pasaulinių korporacijų ir išmanių įmonių vadovų.

Devyniolikos Lietuvos įmonių desanto išsilaipinimą organizuoja asociacija INFOBALT. Mūsiškiai ten varžysis su 1 500 parodos dalyvių iš viso pasaulio. „Smart Lithuania“ stende bus pristatomi mobiliųjų aplikacijų produktai, bankinės inovacijos ir elektroninių knygų kūrėjų produktai. Ten vyksta ir „NK“ atstovai. Derėsimės su „Google“ ir „Microsoft“ dėl investicijų į nk.lt portalą O jei rimtai – stebėsime iš arti, kaip verda mobiliosios industrijos katilas. Tad kokių mobilumo iššūkių galime laukti Barselonoje?

Kova dėl interneto vartotojų

Šiais metais daugiau žmonių jungsis prie interneto mobiliaisiais telefonais, nei kompiuteriais. Tuo sudėtinga patikėti, tačiau tokias prognozes pateikia rinkos tyrimų kompanija „Gartner“.  JAV kiekvienais metais besijungiančių prie interneto mobiliaisiais telefonais daugėja 50%, o štai popierinės spaudos skaitytojų mažėja 11%. Lietuvoje 2012 metais parduota 316 600 išmaniųjų telefonų, tai beveik 52% daugiau nei 2011-aisiais, kai buvo parduota 214 800 išmaniųjų įrenginių. Kol kas tik apie 20% išmaniųjų telefonų turėtojų mūsų krašte aktyviau naudoja internetą, siunčiasi mobiliąsias aplikacijas. Tačiau akivaizdu, kad po dvejų trejų metų išmaniuosius telefonus turės daugiau nei 50% Lietuvos  mobiliojo ryšio naudotojų. Kokį turinį siųsis vartotojai?

Asmeniniai debesys
Akivaizdi tendencija – nuotraukos, tekstai, vaizdai iš asmeninių kompiuterių bei saugyklų kelsis į debesis. Mobiliam žmogui tereikės su savimi turėti mini kortelę, kurią jis galės įsidėti į bet kurį įrenginį, - Barselonoje apie tai kalbės Drew Houstonas, kompanijos „Dropbox“ įkūrėjas. Didžiulis iššūkis laukia „tinklininkų“ „Nokia Siemens Networks“, „Alcatel-Lucent“ dalysis mintimis, kaip suvaldyti milžiniškus duomenų srautus. Pradėjus diegti 4G tinklą, milžinišku pagreičiu didės vaizdo transliacijų perdavimas. „Cisco“ kompanija prognozuoja, kad 2015 metais 66% duomenų srauto sudarys vaizdo transliacijos.

Mobilieji pinigai

Jau ne vienerius metus sukama galva, kaip sukurti patogias mobiliųjų mokėjimų platformas. Norima, kad vartotojai galėtų savo telefonus naudoti kaip kreditines korteles. „Nokia“ jau yra išleidusi telefonus su integruotomis NFC mikroschemomis, leidžiančiomis mokėti per atstumą. JAV milžinai „Verizon“, „T-Mobile“ ir „AT&T“ taip pat bando kurti bendrą mobiliosios komercijos platformą. Barselonoje kalbės ir iš „Google“ besitraukiantis vadovas Ericas Schmidtas - apie tai, kad „Android“ platforma taip pat palaikys NFC. Kitais metais kas šeštas mobilusis telefonas pasaulyje turės įdiegtas mobiliojo mokėjimo mikroschemas.

Beje, lietuvių kompanija „Etronika“ taip pat prasiveržė į elektroninių mokėjimų inovacijų lyderius. Vasario 12-13 jie dalyvavo prestižinėje parodoje Londone, „Finovate Europe 2012“, kur kviečiamos tik pačios geriausios pasaulio kompanijos novatorės. Kęstutis Gardžiulis, UAB „Etronika“ direktorius, mums sakė, kad ir Barselonoje jie pristatys visiškai unikalios architektūros elektroninio mokėjimo būdus.

Lietuvoje gerai užsirekomendavusi mokėjimai.lt sistema, kurią sukūrė UAB „EVP International“, Barselonoje pristatys tarptautinį prekės ženklą Paysera.com. Jų sukurta mobilioji piniginė turi dideles plėtros galimybes tarptautinėje rinkoje. Kostas Noreika, vadovaujantis šiai kompanijai, tikisi, kad nedidelių įmokų surinkimas internetu bei padidinto tarifo SMS žinutėmis, pigesni tarptautiniai mokėjimai, nemokamas sąskaitų administravimas sulauks ne mažesnio susidomėjimo, nei Lietuvoje, kur jau turima per 40 000 registruotų klientų.

UAB „Mokus“ vadovas Žydrūnas Andruška tikisi tarptautines kompanijas sudominti mobiliąja programa „Taskenger“. Tai mobilias užduotis atliekantiems darbuotojams pritaikyta sistema, integruota su įmonių verslo valdymo bei finansų  sistemomis. Lietuvoje šia sistema labai lanksčiai naudojasi dujų, šilumos, vandens, elektros skaitiklių duomenis surenkančios bendrovės.

Mobiliesiems produktams reikia turinio

Akivaizdu, kad mobilieji produktai jau artėja prie tobulo standarto. Išmanieji telefonai didėja ir plonėja, o planšetiniai kompiuteriai mažėja. Ieškoma idealaus dydžio įrenginio, tinkamo skaityti, naršyti bei žiūrėti nuotraukas ir vaizdelius. Barselonoje pamatysime 4G išmaniuosius telefonus bei  „intuityvių“ technologijų progresą, apie kurį jau pernai garsiai kalbėjo „Samsung“ bei kiti gamintojai. Visi vienu balsu tvirtina, kad technologinės galimybės ima lenkti elektroninį turinį. Elektroninės knygos, žurnalai sparčiai populiarėja pasaulyje, tačiau Lietuvoje tikro bumo teks palaukti dar dvejus trejus metus. Mat  praėjusiais metais mūsų rinkoje buvo parduoti tik 33 000 planšetinių kompiuterių. Tai tik pradžia – reikia sulaukti, kol šis skaičius padidės bent dešimt kartų. Tiesa, mūsų elektroninių leidinių aplikacijų kūrėjai jau turi ką parodyti. UAB „Telesoft“ vadovas Algis Stonys sakė, kad į parodą vežasi jų pačių sukurtą e.leidybos platformą, kuria jau pasinaudojo JAV leidėjai.

Patrauklus „Smart Lithuania“ stendas

Dviejų aukštų išskirtiniame  „Smart Lithuania“ stende iš viso bus įkurta daugiau nei 10 darbo vietų. Pagrindinis dalyvavimo organizatorius asociacija INFOBALT, dalyvavimą remia "Versli Lietuva", LVPA ir Ūkio ministerija. Pirmą kartą Lietuvos IRT sektoriaus atstovai taip gausiai kartu dalyvauja su nacionaliniu stendu tarptautinėje parodoje. Bendras dalyvių - įmonių skaičius yra 21. Įmonės investuoja į dalyvavimą parodoje 1 milijoną litų. Be jau paminėtų, parodoje dalyvaus ir UAB „Ruptela“, UAB „BCE“, UAB „Data Mobile“, UAB „Itero“, UAB „MediaFon“, UAB NFQ, UAB „Seven Code“, UAB „Ito“, UAB „Agmis“, UAB „Gluk Media“, UAB „Batic Data Center“, UAB „TV BackStage“, UAB „TVL Labs“, UAB „Skybiometry“ ir UAB „Prototechnika“.

Tad lauksime visų Lietuvos stende, kuris įsikūręs App Planet - Hall 8.1, stendo Nr. 8.1E36. Iki pasimatymo Barselonoje!

P.S. Bilietai į „World Mobile Congress“ kainuoja tikrai nemažai – nuo 700 eurų. Norite sutaupyti? Jums gali padėti INFOBALT. Tiesiog susisiekite elektroniniu paštu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras