Seimas priėmė šalies vadovės Dalios Grybauskaitės teiktas Teismų įstatymo pataisas, kuriomis esą siekiama padidinti teismų darbo veiksmingumą, užtikrinti protingą turimų žmogiškųjų išteklių paskirstymą tais atvejais, kai teismų darbo krūviai yra netolygūs ir dėl to nukenčia bylų nagrinėjimo trukmė bei kokybė.
Anot Eltos pranešimo, įstatymo pataisomis siekiama paskatinti didesnę asmenų, pretenduojančių į teismų vadovų ir aukštesniųjų teismų teisėjų pareigas, konkurenciją bei užtikrinti skaidrią ir kokybišką teismų vadovų pavadavimo tvarką.
Šiandien už teisės akto pakeitimus balsavo 92 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.
Įstatymo pakeitimais nutarta įtvirtinti papildomus teisėjo laikino perkėlimo į kitą teismą inicijavimo pagrindus – Teisėjų tarybos konstatavimą, kad iš esmės padidėjo darbo krūvis teisme ar atsirado kitų svarbių aplinkybių. Įstatyme numatyta galimybė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėją perkelti į Lietuvos apeliacinį teismą (LAT), o LAT teisėją – į LVAT.
Nuspręsta iki ketverių metų sumažinti reikalaujamą darbo stažą asmenims, siekiantiems tapti apygardos teismo teisėjais; įtvirtinti galimybę apylinkių teismų teisėjams pretenduoti į LAT, LVAT ir Lietuvos Aukščiausiąjį teismą, taip pat suvienodinti teisėjams ir mokslininkams keliamus stažo reikalavimus, jiems pretenduojant į šiuos teismus.
Taip esą siekiama padidinti asmenų, galinčių pretenduoti į aukštesniuosius teismus, konkurenciją ir užtikrinti aukščiausią kvalifikaciją turinčių teisėjų galimybes siekti karjeros.
Pagal naujas nuostatas, aukštesnės pakopos teismo teisėjas be atrankos galės būti paskirtas žemesnės pakopos teismo teisėju ir tuomet, kai jis nustatyta tvarka skiriamas apylinkės teismo, apygardos administracinio teismo, apygardos teismo, Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku, pirmininko pavaduotoju ar skyriaus pirmininku.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.