Ar tikrai viskas taip blogai? Taip, sako Cherardo Kabaljosas iš Meksiko universiteto, kartu su kolegomis birželio 19 d. publikavęs studiją žurnale „Science“.
Žemėje yra milijonai retų gyvybės rūšių, gyvenančių atokiose ir pavojingose vietovėse, o gabių biologų, kurie jas išgelbėtų nėra tiek daug.
Nuo 1900 m. Žemėje išnyko 468 gyvūnų rūšys (žinduoliai, paukščiai, reptilijos, amfibijos, žuvys). Tai bent 100 kartų didesnis išnykimo koeficientas nei normalus, tad šeštasis masinis rūšių išnykimas jau prasideda.
Mokslininkų nuomone, iki katastrofos liko trijų vidutinių žmogaus amžiaus trukmių laikas, t. y. maždaug 200 metų. O gal ir mažiau.
Žmonija viską pakeitė: reguliuodama jai naudingų gyvūnų evoliuciją, užsiimdama genų inžinerija, ji žudo save. Technosfera (automobiliai, lėktuvai, kompiuteriai ir kt.) naikina biosferą žaibo greičiu.
Globalinis atšilimas – ne blogiausia, ką sukūrė žmogus: kur kas blogiau yra didžiausia istorijoje rūšių migravimai, keičiamos natūralios ekosistemos.
Geologų teigimu, Žemėje būta penkių katastrofų, kurių metų žuvo daugiau kaip pusė planetos gyvybės: prieš 443, 360, 250, 200 ir 65 mln. metų.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]