JAV mokslininkai įspėjo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO), kad ši imtųsi skubių veiksmų prieš Zikos virusą, kuris turįs potencialą tapti „milžiniška pandemija“. Pasak ekspertų, PSO turi pasimokyti iš Ebolos viruso proveržio atvejo.
Zikos virusas paplito jau maždaug dvidešimtyje šalių. Brazilijos, kurioje tūkstančiai kūdikių dėl šio viruso gimė su mikrocefalija, prezidentė Dilma Rusef (Dilma Roussef) paragino Lotynų Ameriką aktyviai kovoti su Zika.
Zikos (lugandos k. „peraugęs“) virusas aptiktas beždžionėje 1947 m. Zikos miške Ugandoje, pirmasis užsikrėtęs žmogus užfiksuotas 1954 m. Nigerijoje. Tuomet dešimtmečius apie šį virusą nebuvo nieko girdėti, išskyrus neilgai trukusį jo pasirodymą Indonezijoje, Pakistane, Malaizijoje 1977 ir 1978 m. Tik 2007 m. Mikronezijos Japo saloje netikėtai užfiksuotas šio viruso protrūkis. 2015 m. Zika smogė Karibams ir Lotynų Amerikai, virusu užkrėsta apie 2 mln. žmonių. Šį virusą perneša moskitas Aedes aegypti, kuris taip pat gali užkrėsti ir geltonąja karštine bei kitomis ligomis.
Vaistų gydyti Zikos virusą, pasak gydytojų, nėra išrasta, o daugelis sergančiųjų jokių simptomų nejaučia. Vienintelė apsaugos priemonė – saugotis moskitų.
Pranešama, kad virusas jau aptiktas Jungtinėje Karalystėje.
Šaltinis: bbc.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]