Pirmą kartą nuo TSRS žlugimo Pentagonas peržiūri ir atnaujina veiklos planus, kurių butų imtasi kilus kariniam konfliktui su Rusija, teigia JAV leidinys „The Foreign Policy“.
Remiantis leidinio šaltiniais Pentagone, planai ruošiami dvejomis kryptimis: JAV veiksmai NATO sudėtyje ir atskirai. Veiksmai abejomis kryptimis traktuojami kaip atsakas į galimą Rusijos įsiveržimą į Baltijos šalis.
Naujuose Pentagono planuose dėmesys koncentruojamas ne tradiciniuose karo metoduose, o „hibridiniuose“, kuriuos Rusija, JAV analitikų vertinimu, naudojo Kryme ir Ukrainos rytuose: omeny turimi „mandagūs žmogeliukai“, iš išorės kontroliuojami protestai, taip pat kibernetiniai išpuoliai.
„The Forreign Policy“ primena, kad Pentagono analitikai ruošia planus visiems teoriškai įmanomiems įvykiams – „nuo konflikto su Šiaurės Korėja, iki zombių atakų“. Šie planai turi skirtingą prioritetinį lygį, ir jų ruošimas vykdomas atsižvelgiant į vieno ar kito įvykio atsiradimo galimybės. Iki šiol karinė konfrontacija su Rusijos Federacija buvo laikoma labai mažai tikėtina, ir galimų strategijų ruošimas karui su ja nebuvo vykdomas.
2014 m. buvo patvirtina nauja Rusijos karinė strategija, kurioje NATO potencialo augimas laikomas didžiausia grėsme šaliai. 2015 m. liepos mėnesį oficialioje Pentagono karinėje strategijoje buvo užsiminta, kad „Rusija – revizionistiškai nusiteikusi valstybė, kurį negerbia savo kaimynų suvereniteto ir yra pasiruošusi panaudoti jėgą“.
Šaltinis: foreignpolicy.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]