Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis specialistas, visuomenininkas Eitvydas Zurba. |
Žmogaus teisių gidas yra žmogaus teisių švietimo ir bendradarbiavimo platforma. Projektas prasidėjo 2016 m. Latvijoje. Lietuvoje ir Estijoje projektas pradėjo veikti 2017 m., o Bulgarijoje - 2019 m.
„Projektą pradėjo Latvijos nevyriausybinė organizacija Baltijos žmogaus teisių draugija (angl. Baltic Human Rights Society). Projekto partneriai - Estijos žmogaus teisių centras (angl. Human Rights Centre), Bulgarijos Helsinkio komitetas (angl. Bulgarian Helsinki Committee)“, - skelbiama pranešime visuomenei „Žmogaus teisių gidas – tarptautinis internetinis įrankis žmogaus teisių apsaugai“.
Lietuvoje Gidą įgyvendina ir koordinuoja nevyriausybinė organizacija Žmogaus teisių balsas.
Žmogaus teisių gidas (toliau Gidas) yra internetinis informacijos, švietimo ir savipagalbos įrankis. Jis padeda suprasti žmogaus teises įvairiose situacijose.
Gidas yra bendradarbiavimo projektas Europoje, kuriame talpinamas turinys, pritaikytas konkrečiai valstybei: Lietuvai, Latvijai, Estijai ir Bulgarijai.
Gidas prieinamas lietuvių, latvių, estų ir bulgarų kalbomis, kartu su vertimais į anglų ir rusų kalbas, o netrukus Lietuvoje bus pristatytas vertimas ir į lenkų kalbą.
Gidas per konkrečias temas aiškina, kas yra ir kaip veikia žmogaus teisės.
Kiekviena Gido tema turi dalį, kurioje paaiškinami žingsniai, kurių reikėtų imtis, jei manoma, kad teisės buvo pažeistos.
Gidas pateikia nuorodas į reikšmingus Lietuvos ir tarptautinius teisės aktus, teismų praktiką ir papildomus dokumentus, kurie aktualūs atitinkamais žmogaus teisių pažeidimo atvejais. Taip pat reikšmingiausių bylų santraukos bei nuorodos į pilnus sprendimus.
Taigi, Gidas naudingas tiek turintiems teisės žinių (teisininkams ar akademinei bendruomenei), tiek ir kiekvienam, kuris domisi žmogaus teisėmis ar nori apginti savo teises.
„Manome, kad Žmogaus teisių gidas gali būti naudingas akademikams, žiniasklaidos atstovams, politologams, kurie dirba žmogaus teisių srityje, nes čia galima lengvai ir patogiai vienoje vietoje rasti informaciją apie žmogaus teises paprasta kalba, nuolat atnaujinamą remiantis aktualiais teisės aktais“, - pataria Žmogaus teisių balso ekspertai.
Žmogaus teisių balsas – žmogaus teisių tyrimų, švietimo, komunikacijos ir advokacijos organizacija, siekianti komunikuoti, diskutuoti ir analizuoti žmogaus teisių aktualijas Lietuvoje ir pasaulyje. Organizacijoje savo idėjas jungia ir bendrus projektus įgyvendina teisininkai, analitikai, fotografai, komunikacijos ir dizaino ekspertai.
Giedrė Šėmytė, Žmogaus teisių balsas
P. S. Kiek mokesčių mokėtojų pinigų skiriama Žmogaus teisių gidui – nepranešama.
P. P. S. Žmogaus teisių gide taip pat nepavyko rasti ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo vertimo į valstybinę lietuvių kalbą dėl slaptojo prezidento Valdp Adamkaus kalėjimo, taip pat Jungtinių Tautų sprendimų Lietuvai ar bet kokių kitų sprendimų, kurių nevykdo Lietuva.
P. P. P. S. Su Žmogaus teisių balsu galima susipažinti ČIA. VšĮ Žmogaus teisių balsas direktorius Eitvydas Zurba. Visuomeninio darbo patirtį vyras įgavo dirbdamas tokiose projektuose kaip:
Baltosios pirštinės,
Lietuvos gėjų lyga,
Teach a man to fish,
Surfrider Foundation Europe,
The Innovations in Politics Institute ir t.t.
Šiuo metu visuomenininkas Eitvydas Zurba visuomeniniuose tinkluose skelbia, kad taip pat darbuojasi vyriausiuoju specialistu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]