Žmonių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis ir narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė „kreipėsi į Vokietijos sportinių drabužių, avalynės ir inventoriaus gamintoją „Adidas“ dėl drabužių su sovietine simbolika“.
Politikai informuoja, kad „socialiniuose tinkluose pradėjo plisti informacija, kad Londone esančios „Adidas“ parduotuvės vitrinoje demonstruojami raudoni, sovietine simbolika ir užrašu „USSR“ (angl. Union of Soviet Socialist Republics, liet. SSRS) pažymėti drabužiai, taip keliant klausimą dėl įmonės pozicijos ir totalitarinių režimų padarytų nusikaltimų supratimo“.
„Totalitarizmas yra XX a. blogis ir nėra „blogesnio“ ar „geresnio“ totalitarinio režimo. Tarptautinės korporacijos turi atsižvelgti į istorijos faktus, gerbti aukų atminimą ir susilaikyti nuo sovietinės nostalgijos skatinimo ar totalitarinių režimų padarytų nusikaltimų pateisinimo. Tikrai visame pasaulyje būtų nesuprantama, jei „Adidas“ pagamintų teminę drabužių liniją su nacistine simbolika, tačiau kažkodėl užsimerkiama prieš Sovietų Sąjungos ženklus. Esu įsitikinusi, kad yra ir kitų būdų, kaip švęsti sporto laimėjimus, o ne šlovinti režimą, atsakingą už milijonų mirtis ir kančias“, - nurodė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Kreipimesi pažymima, kad daug Europos šalių ne tik mini totalitarinio režimo aukų atminimą, bet ir yra uždraudusios naudoti sovietinius bei nacių režimo simbolius, todėl Žmonių partijos vardu prašoma vienos didžiausių sportinės aprangos gamintojos Europoje parodyti atsakomybę ir užtikrinti, kad visi sovietiniai drabužiai būtų pašalinti iš visų „Adidas“ parduotuvių ir susijusių mažmenininkų.
„Primename, kad įrašai socialiniuose tinkluose pasirodė Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, kai pagerbiamos NKVD – Sovietų Sąjungos represinės žinybos – vykdytų trėmimų aukos. Parlamentarai savo kreipimesi atkreipia korporacijos dėmesį, kad vien Lietuvoje 1941 m. birželio 14–18 dienomis į Sibirą, gyvuliniuose vagonuose, buvo ištremta per 18 500 žmonių: moterų, senjorų, vaikų ir kūdikių. Tai buvo pirmoji iš 35 sovietinio režimo vėliau įvykdytų trėmimo operacijų. Stalino valdymo metu, 1940–1953 m., beveik 300 000 žmonių buvo ištremti iš Lietuvos arba įkalinti gulaguose – priverstinio darbo stovyklose, o 20 000 pasipriešinimo dalyvių ir jų rėmėjų – nužudyti. Sovietų represijos prieš Baltijos šalis tęsėsi per visą okupacijos laikotarpį“, - rašoma minėtų veikėjų pranešime visuomenei.
Šaltinis: lrs.lt
Galima būtų žavėtis, kai Žmonių partija be kompromisų kiekvieną dieną kovoja prieš buvusios Tarybų Sąjungos simbolius, tačiau labai keista, kai nedrįsta net cyptelėti dėl vis dar Lietuvai vadovaujančio gyvojo tarybinio palikimo, melagės ir savo biografijos klastotojos, atkaklios Lietuvos nepriklausomybės priešininkės (kolaborantės), kuri po Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo drauge su komunistu Mykolu Burokevičiumi drąsiai stovėjo Lietuvos nepriklausomybės priešininkų pusėje, Rusijos Federacijos valstybės paslapties, LR prezidentės Dalios Grybauskaitės.
O kadangi necypteli, tai atrodo daugiau negu juokingai. Gal ne be reikalo liaudyje šios partijos lyderis švelniai vadinamas broileriu*.
*Broileriai – viščiukai išauginti iš sukryžmintų specializuotų mėsinių vištų veislių. Žodis broileris kilęs iš anglų kalbos (angl. broil – kepti, kepsnys).
Keli susiję:
G. Landsbergis atkreipė dėmesį, kokia nurodyta kryptimi turi eiti Lietuva