2022 m. spalio 6 d.
 

 

Z. Vaišvila: „Teismas pasuko paprasčiausiu keliu – nieko nespręsti”

90
Paskelbta: 2013-12-21 18:29 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 21 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė nutartį dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dalyje dėl 28 618 už referendumo paskelbimą pasirašiusių piliečių parašų nepripažinimo ar pripažinimo su šalintinais trūkumais (apie ginčo esmę rašėme ČIA ir ČIA). Apie tai ekspertai.eu kalbasi su Nepriklausomybės Akto signataru Zigmu Vaišvila.

– Ką nutarė teismas?

– Teismas patenkino VRK prašymą ir paliko skundą nenagrinėtu. Pagrindiniai motyvai keli: tai ne galutinis VRK sprendimas, o tarpinis, be to, teismo nuomone, gruodžio 14 d. VRK sprendimas nepažeidžia niekieno teisių ir teisėtų interesų.

– Kaip vertinate tokį sprendimą?

– Manau, kad teismas formuoja labai ydingą teismų praktiką. Kaip galima sakyti, kad nepažeisti niekieno teisėti interesai, jei dalį įrašų VRK nepagrįstai atmetė ir pripažino, kad tik dalis įrašų (virš 10 tūkst.) yra su neesminiais trūkumais? Skunde buvo pateikti argumentai bei įrodymai, kad dalis atmestų įrašų turėjo būti pripažinti tinkamais, o kitos dalies trūkumai turėjo būti pripažinti neesminiais. Todėl jei teismas būtų nagrinėjęs skundą iš esmės, buvo galima tikėtis, jog bus pripažinta, kad surinkta daugiau nei 300 000 tinkamų įrašų, ir bent dalies atmestųjų trūkumai kvalifikuoti kaip neesminiai, kuriuos dar galima ištaisyti.
 
Žodžiu, buvo akivaizdžiai pažeisti tūkstančių pasirašiusiųjų interesai, o teismas pasuko paprasčiausiu keliu – nieko nespręsti.

– Galima numanyti, kad po tokio sprendimo šv. Kalėdos ne visiems bus ramios?

– Teismas, paskelbęs nutartį, palinkėjo gerų švenčių. Tačiau tiems, kuriems per šventes dėl tokios teismo nuostatos teks ne švęsti, o gyventi su didžiuliu galvos skausmu, tai nuskambėjo kaip patyčia. Jau rytoj, sekmadienį, pirmieji referendumo iniciatyvinės grupės nariai VRK patalpose pradėti susipažinti su bylomis ir dirbti ne savo, o VRK darbą – ruoštis apie 10 tūkst. įrašų, kuriuose yra neesminiais pripažintų trūkumų, taisymui.

– Kodėl manote, kad jie dirbs ne savo, o VRK darbą?

– Todėl, kad duomenis įrašų trūkumų taisymui privalėjo paruošti ir iniciatyvinei grupei pateikti VRK. Tai ne tik nėra padaryta, bet ir ketinta pradėti teikti šiuos duomenis tik sausio 6 d. Tik žmonių aktyvumas, taip pat ir teismo procesas, privertė VRK suvokti, kad taip paprastai jiems nebus leista iš visų tyčiotis. Beje, vienas iš skundo reikalavimų buvo įpareigoti VRK pateikti iniciatyvinei grupei visus duomenis, taip pat ir iš asmenų registro. Be šito neesminių trūkumų šalinimas bus praktiškai beviltiškas darbas, nes per 15 dienų turbūt neįmanoma susisiekti su visais piliečiais, kurių parašams, anot VRK, ko nors trūksta.

– Kaip šioje situacijoje vertinate VRK veiklą?

– Taip, kaip ji įvertinta skunde teismui – valdžios įstaigos, šiuo atveju VRK, privalo padėti piliečiams įgyvendinti savo konstitucines teises, o ne trukdyti tai daryti.

– Ko palinkėsite visiems?

– Sveikinti su artėjančiomis šventėmis dar ankstota, teks tai daryti vėliau, nes rytoj ir poryt laukia juodas darbas. Beje, į pirmadienio Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę jau įtrauktas šio referendumo paskelbimo Seimo nutarimu svarstymas. Tokias šv. Kalėdas valdžia paruošė Tautai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
90. Gera mintis
(2013-12-28 07:18:11)
(78.60.214.247) Parašė:

TAUTOS SUKČIAUS nominaciją skirti VRK89. mingaudas
(2013-12-25 13:48:57)
(78.62.233.45) Parašė:

Siūlai Laisvį batvinį ir Zigmą. Jie tiek nusipelnė Lietuvai.88. Tomas
(2013-12-24 16:43:21)
(78.60.139.116) Parašė:

Duok, Dieve mes nugaletumem tuos kleptokratus. Viltingu svenciu!87. Siūlykim ekspertams...
(2013-12-24 13:20:25)
(94.244.81.39) Parašė:

Pasidžiaugdamas ekspertai.eu portalo išmoningumu ir drąsa įvedant Metų korumpo konkursą , noriu pasiūlyti jiems nominacijas papildyti dar viena- tiesmuka ir kovinga : :Metų vagis , arba METŲ SUKČIUS arba METŲ LIOKAJUS Ir siūlau būtent dėl to, nes visi neakli žmonės būtent referenduminių parašų fone pamatė, kokio lygio niekšą su partškolos diplomu sistema yra ,, įcementavusi" į VRK piramidę. Vaigausko parankiniai iš VRK, vykdydami korumpuotos politinės ir administracinės nomenklatūros užsakymą , įvykdė akivaizdų ir kraupų pagal mastą nusikaltimą. Tai baisiau už miljonines aferas, nes vagiama aiškiai pareikšta tūkstančių piliečių valia , vagiamos mūsų sielų svajonės . Manau ,kad jo talkininkai giliai širdyje žino, kokio masto nusikaltimą valstybei ir žmoniškumui jie atliko.. Asmeninė atsakomybė tenka pirmiausia Vaigauskui, todėl jis ypač tiktų galimai naujai nominacijai ir jį verta būtinai įvertinti.. .Juk nežiūrint į tai, kad niekšų ir jų parankinių , ginančių ir tvirtinančių ,,valdomos demokratijos" santvarką Lietuvoje , skleidžiamas melas ir tamsa vyrauja šalyje, mes matome ir šviesos nešėjų. Juos reikia dvasiškai paskatinti bent vieno portalo ribose Tam galėtų pasitarnauti ir ekspertuose įvestas konkursas Metų šviesuolis (arba Metų deimančiukai) Atskiros nominacijos Metų šviesuolio konkurse gali būti : 1. Metų drąsa ( politikų nominacija) Tiktų N. Puteikis, A. Patackas, R. Kupčinskas ,V. Matulevičius ir pan... 2. Metų plunksna ( publicistams -demokratams) . Tiktų V. Rubavičius. L. Jakimavičius, T. Viluckas, I. Vasinauskaitė . E. Drungytė ir pan... 3. Metų visuomenininkas (arba Metų pilietis ) Už pilietinį- visuomeninį atkaklumą ir pasiaukojimą ginant teisingumą ,demokratiją, Tautos ir piliečių teises ( tiktų P. Šliužas, R .Kaulinis , D. Kuolys, sesuo Nijolė, kun. A.Svarinskas, J. Valiušaitis , Evelina Matjošaitienė, A. Balčiūnienė, Saulius Dambrauskas. Jonas Vaiškūnas, R. Maceikianec. ir pan...) Demokratiški šalies sluoksniai turi tokių iškilių žmonių- juos Tumas- Vaižgantas vadino ,, deimančiukais'" (be kabučių) ir jiems verta viešai padėkoti ir parodyti pavyzdžiu kitiems... Šias idėjas nemokamai :) perleidžiu ir kitiems demokratiniams portalams ( alkas.lt. tiesos.lr ir pan) , jei ekspertams jos jau pavėluotos arba neįdomios... Geriečių nominacijos įdiegimui esu pasiruošęs paaukoti pinigų ekspertams ir raginu taip padaryti visus (jei taip bus padaryta).86. karoliukas>85.
(2013-12-23 22:37:50)
(84.46.236.246) Parašė:

Jaučiu gerą dvasią, linkiu gerų metų. Ir dėdei, kai prabus ,perduosiu. Ačiū.85. to 84. karoliukas
(2013-12-23 22:22:20)
(5.20.138.112) Parašė:

aš asmeniškai net supykęs nebuvau,....viskas seniai atleista gerų šv. Kalėdų....svarbiausia pats sau teatleidžia...84. karoliukas
(2013-12-23 22:16:26)
(84.46.236.246) Parašė:

dėdė galvoja, kad viską daro ir rašo teisingai. Gal prieš Šv. Kūčias galima atleisti,kas ne taip.83. to 82. karoliukas
(2013-12-23 21:23:06)
(5.20.138.112) Parašė:

tai jeigu nesijaučia padaręs blogą, tai kokios bėdos..., o jei jaučiasi kažką negerą padaręs tegu atsiprašo, tokiu pat būdu, kokiu pasityčiojo, įžeidė ar pažemino... štai ir viskas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras