Paskaičiuota, kiek didžiosios korporacijos savo lėšų laiko „ofšoruose“ (lengvatinio apmokestinimo bendrovėse, LAB), ir kiek jų yra legaliame versle. Paskelbtame 500 korporacijų sąraše pirmauja „Apple“, „General Electric“ ir „Microsoft“.
„Apple“ LAB laiko net 181,1 mlrd. dolerių. Tiek pakaktų nusipirkti korporacijas „Coca-Cola“, „Goldman Sachs“ ar „Walt Disney“. Didžiosios korporacijos legaliai („onšoruose“) laiko vidutiniškai 60 mlrd. dolerių.
JAV bendri mokesčiai kompanijoms sudaro apie 40 proc., todėl LAB yra labai populiariose.
„Pepsi“ paslėpti mokesčių pakaktų, kad dukart būtų apmokėtas federalinis JAV energetikos sektoriaus biudžetas. Korporacijos itin skurdina JAV biudžetą ir, be abejo, paprastus gyventojus, kurių šalyje yra jau 324 mln.
Per metus amerikiečiams iš panosės korporacijos nušvilpia apie 90 mlrd. dolerių. Dažniausiai pinigai plaunami per Bermudų ir Kaimanų salas, taip pat Angilą, Arubą, Bahamas, Barbardosą, Britų Mergelių salas, Kosta Riką, Kiprą, Honkongą, Jordaniją, Liuksemburgą, Maltą, Mauricijų, Singapūrą, Libaną, Panamą, Šveicariją, Airiją, Nyderlandus ir kt.
500 didžiausių kompanijų nuslepia 2,1 trln. dolerių. 65 proc. jų sudaro 30 didžiausių korporacijų.
Šaltinis: visualcapitalist.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]