JAV ir Europa pasakė Vladimirui Putinui, kad jis turi pasirinkimą: jis gali sumažinti įtampą aplink Ukrainą, jeigu nori pasiekti pažangos dėl Rusijos reikalaujamų saugumo garantijų. Tačiau lieka neaišku, ar ir Putinas mato situaciją būtent taip.
Putinas turi nedaug priežasčių priimti sprendimą dėl deeskalacijos. Jis ką tik privertė JAV ir NATO pasiūlyti jam bendradarbiavimą dėl tokių klausimų, kaip vidutinio nuotolio raketų dislokavimas – bendradarbiavimą, kurio anksčiau Putinui nesiūlydavo.
Nors aljansas atmetė pagrindinius Putino reikalavimus, Rusijos-NATO tarybos posėdyje Rusijos atstovas pareiškė, kad Maskva laukia rašytinių JAV ir jų sąjungininkų pasiūlymų prieš tai, kai Putinas nuspręs, tęsti diskusijas, ar ne.
Tai reiškia, kad, prieš žengdamas kitą žingsnį, Putinas gali sau leisti palaukti ir pažiūrėti, ką dar jam yra pasirengę pasiūlyti Vakarai. Tuo tarpu Putinas kol kas neatitraukė nė vieno tanko. Be to, delsimas skatina įtampos augimą Europos valstybėse, nerimaujančiose dėl galimo sankcijų, kurias JAV grasina įvesti prieš Rusiją jos įsiveržimo į Ukrainą atveju, poveikio joms.
Jeigu Putinas nuspręs nieko nedaryti tam, kad sumažinti įtampą, gali būti, kad būtent Vašingtonui ir Briuseliui - o visai ne Maskvai - teks priimti sprendimą dėl kitų žingsnių dabartinės krizės sąlygomis.
Šaltinis: bloomberg.com
Naujausi
Naujausi komentarai
aštuntam de bilui
IP 78.46.88.246 | 17:32:25
O prie ko čia kokie tai perversmai,demagoge? Kas tau ir tavo ruskiams rūpi,ką daro suvereni šalis? Taip,jau nuometų Putė užpuolė Ukrainą,ne Bidonas. ...
>3 komentarui
IP 84.55.55.186 | 17:08:13
Būna baisiau kaip slavai žudo slavus. Lietuvis lietuviui gatavas gerklę perkasti dėl sotesnio kąsnio ar užimamo aukštesnio posto....