Bulgariją, garsėjančią „pranaše“ Vanga (Вангелия Пандева Гущерова, Българска пророчица, Ванга гледачката, Баба Ванга, Леля Ванга), garsina ir penktasis jos prezidentas: 51 metų Rosenas Plevnelijevas (Росен Плевнелиев), šalį valdantis nuo 2012 m. sausio 22 d.
Jį drąsiai galima vadinti bulgariška grybauskaite. Abu vadovauja atsilikusioms šalims, abu apdovanoti už tuos pačius nuopelnus Ukrainos laisvei, abiejų požiūris į klestinčią korupciją jų kraštuose vienodas, jie net kalba labai panašiais trumpais ir bukais trafaretiniais sakiniais.
Interviu būtina pasiklausyti visą, čia tik keletas išverstų ištraukų:
Žurnalistas Andrejus Beketovas: „Rusija buvo labai svarbia rinka Bulgarijai. Tačiau Maskva įvedė embargą kaip atsaką į ES sankcijas. Kokius nuostolius jaučiate?“
Bulgarijos prezidentas Rosenas Plevnelijevas: „Nuostoliai reikšmingi. Pakanka pažvelgti į žemės ūkį Bulgarijoje, į turizmą. Tačiau mano šalis palaiko sankcijas. Situacijoje, kai turime priimti drąsius politinius sprendimus, kad būtų išvengta būsimo nestabilumo, pinigai nėra lemiamas faktorius.“
A. Beketovas: „Apdovanojimas, kurį jūs gavote Ukrainoje, taip pat teikiamas už „pagarbą europietiškoms vertybėms“. Ar iš solidarumo, žmogiškumo, disciplinuotumo Bulgarija pagal nustatytas ES kvotas priims migrantus?“
R. Plevnelijevas: „Taip, mes sutinkame su migrantų paskirstymo schema ir žmones priimsime. Ir dar, – mes įnešėme savo indėlį į bendrą ES sprendimą.“
A. Beketovas: „Bet „Human Rights Watch“ kalba apie „išsiuntimus, piktnaudžiavimą prie sienų, net sumušimus, apiplėšimus tų, kurie ieško prieglobsčio…“
R. Plevnelijevas: „Jei panašūs signalai ateis – ar iš „Human Rights Watch“, ar iš Jungtinių Tautų - bulgarų įstaigos priims pačias rimčiausias priemones, kad būtų atliktas tyrimas.“
A. Beketovas: „Migrantus galbūt taip pat atstumia vidinės Bulgarijos problemos. Pavyzdžiui, jūs esate, deja, vargingiausia ES šalis. Ir Europos Komisija nepavargs jums nuolat priminti apie „nesėkmes kovos su korupcija strategijoje“, apie „nepakankamą progresą kovoje su organizuotu nusikaltamumu“.
R. Plevnelijevas: „Bulgarija pasiekė reikšmingą progresą. Pažvelkime į BVP rodmenis: prieš 15 metų Bulgarijoje šis skaičius sudaro 27 proc. nuo vidutinio Europos rodmens, o šiandien – 47 proc.“
A. Beketovas: „Tačiau bulgarai emigruoja…“
R. Plevnelijevas: „Negaliu sustabdyti savo tėvynainių, jie laisvi. Ir jie padeda vystyti tėvynę. Mes išlaikome labai glaudų kontaktą su tais žmonėmis. Ir mes žinome – juk dėl mūsų pastangų Bulgarija vystosi ir modernizuojasi - kad jie grįš.“ (1989 m. Bulgarijoje gyveno 9 mln. žmonių, 2015 m. – vos 7,1 mln. – red. past.)
A. Beketovas: „Atsižvelgiant į visas šias krizes, ar patartumėte Ukrainai siekti ES narystės?“
Rosenas Plevnelijevas: „Esu įsitikinęs, kad anksčiau ar vėliau tai nutiks. Europos integracija – tai modernizacijos, įstatymo viršenybės, kovos su korupcija, institutų, kurie tarnauja žmonėms, o ne oligarchams, kelias. Būtent tai aš ir norėčiau matyti Ukrainoje.“
Visą interviu rusų ir anglų kalbomis žiūrėkite čia:
Naujausi
Naujausi komentarai
Koreja protingesne
IP 84.15.187.209 | 21:19:41
Trečiadienį, lapkričio 27 d., Seule lankėsi Ukrainos vyriausybės delegacija , vadovaujama gynybos ministro Rustemo Umerovo . Jie buvo priimti aukščiausiu lygiu, įskaitant Korėjos Respublikos (ROK) prezidentą, tačiau abi pusės ignoravo žurnalistų klausimus apie galimą Korėjos ginklų tiekimą Kijevui ....