Nepriklausomas naujienų portalas delfi.lt paskelbė, kad „pikiruojamojo bombonešio „Junkers Ju 87“ („Štuka“) pavadinimas tarsi savaime siejasi su šio tipo lėktuvo pilotu – visų laikų įžymiausiu Vokietijos ir pasaulio karo lakūnu Hansu Ulrichu Rudeliu“.
„Šis žmogus gali būti laikomas taktinio meistriškumo, drąsos bei pasiaukojimo pavyzdžiu kovojant su techniškai pranašesniu ir gausesniu priešu“, - praneša delfi.lt pristatydamas leidyklos „Briedis“ išleistą geriausio pasaulyje pikiruojamojo bombonešio piloto Hanso Ulricho Rudelio atsiminimų apie Antrąjį pasaulinį karą knygą „Štukos pilotas. Karo dienoraštis“.
Pasak delfi.lt „apie Rudelio drąsą ir pasiaukojimą liudija šeši nutūpimai priešo užimtoje teritorijoje gelbstint numuštų ir priverstinai nutūpusių lėktuvų įgulas“.
„Po vieno tokio nutūpimo jis pateko į priešo nelaisvę, tačiau įstengė pabėgti ir sužeistas, išsekęs grįžo į savo dalinį. Iš viso buvo sužeistas 5 kartus, iš jų – 2 kartus – sunkiai. Didvyriškumo viršūnę pasiekė grįždamas į rikiuotę netekęs vienos kojos (kita koja buvo sugipsuota po ankstesnio sunkaus sužeidimo)“, - skelbiama publikacijoje.
Skaitytojų dėmesiui delfi.lt pateikia ištrauką iš šios knygos: „Persėdęs į kitą lėktuvą, vėl išskrendu. Sovietų puolimą būtina sustabdyti. Tą dieną pamušu devynis tankus.“
Visą ištrauką apie vokiečių didvyriškumą skaitykite publikacijoje „Vokiečių „prieštankinis paukštis“ sovietų tankus naikino be pasigailėjimo“.
Šaltinis: delfi.lt
P. S. Drąsiai bei pasiaukojamai kovojančius su techniškai pranašesniu ir gausesniu priešu vokiečių karius įkvėpdavo pats Trečiojo Reicho lyderis Adolfas Hitleris.
Jūsų dėmesiui viena iš jo įsimintinų kalbų.