Balandžio 5 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje buvo surengta atvirų durų „Diena su kariūnais“. Lankytojai galėjo iš arti pamatyti, kur Lietuvos kariuomenei rengiami karininkai vadai. Šiais metais švenčiant Lietuvos narystės NATO 15-ąsias metines ir Aljanso 70 metų jubiliejų, Karo akademija kartu su šalyje tarnaujančiais NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės ir kitų kariuomenės dalinių atstovais svečiams taip pat pristatė savo karinės technikos ir ginkluotės parodą, supažindino su pokyčiais, kuriuos atnešė NATO Lietuvos kariuomenei.
Tą pačią dieną Karo kademijoje vyko pagal tarptautinių studijų programą studijuojančių kariūnų surengti kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus debatai. Juose dalyvavo Arvydas Juozaitis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Vytenis Povilas Andriukaitis. Kariūnai kandidatams pateikė daug klausimų, su jais diskutavo aktualiais valstybės nacionaliniam saugumui ir užsienio politikai klausimais ir kitomis temomis.
„Diena su kariūnais“ dalyviai galėjo apžiūrėti, kur gyvena ir mokosi kariūnai, galėjo užsukti į Kariūnų batalioną, apsilankyti sporto komplekse, ramovėje, muziejuje, susipažinti su akademijoje studijuojančiųjų buitimi, gyvenimo, laisvalaikio ir studijų sąlygomis. Susitikimuose kartu buvo pristatomos universitetinių studijų ir karinio rengimo programos, priėmimo į šią aukštąją mokyklą reikalavimai, karininko karjeros perspektyvos ją baigus.
Specialiai svečiams kariūnai pademonstravo kovinių veiksmų operaciją „Reidas“, koncertavo choras „Kariūnas“ ir kariūnų grupė „Vytis“. Renginio metu vyko įvairūs kariniai žaidimai ir estafetės, svečiai galėjo išbandyti kario ekipuotę.
Apie savo veiklą taip pat pasakojo Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų institucijų, su kuriomis Karo akademija bendradarbiauja, atstovai. Pasirodė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kinologas su tarnybiniu šunimi, vyko bataliono karių koncertas, buvo demonstruojami Rytų kovos meno kyudo įgūdžiai, pristatoma kita lankytojams įdomi veikla.
Renginyje dalyvavę vyresniųjų klasių moksleiviai sakė, kad jie norėjo išsiaiškinti, kaip vyksta atranka į studijas Karo akademijoje, kokias studijų programas galima pasirinkti, kokios priėmimo sąlygos ir kiti reikalavimai. Taip pat buvo įdomu iš pačių kariūnų išgirsti, kaip jie čia gyvena ir studijuoja, sužinoti, kokios yra baigusiųjų studijas Lietuvos karo akademijoje karjeros perspektyvos.
Vilnietis Martynas patvirtino, kad Akademijoje lankosi galvodamas apie studijas šioje aukštojoje mokykloje. „Gimnaziją baigsiu dar tik kitais metais, bet jau dabar rimtai svarstau ir noriu apsispręsti, ką veiksiu baigęs mokyklą. Esu šaulys, todėl mane domina studijos Lietuvos karo akademijoje, kuri išsiskiria drausme ir griežtu dienos režimu, – sako vaikinas. – Matau, kad kariūnų gyvenimas ir veikla atitinka mano pomėgius.“
Iš Ukmergės atvykęs Paulius prisipažino, kad Karo akademijoje lankosi daugiau draugų iniciatyva. „Dėmesį patraukusį Akademijos stendą pamačiau mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2019“, kurioje su bendraklasiais domėjausi Lietuvos aukštųjų mokyklų programomis, – prisiminė jaunuolis. – Dabar atsirado proga atvažiuoti į sostinę ir savo akimis pamatyti kariūnų gyvenimą. Todėl dabar esu čia, Lietuvos karo akademijoje.“
Lietuvos karo akademija yra vienintelė Lietuvoje universitetinė aukštoji mokykla, rengianti ir ugdanti visapusiškai išsilavinusius ir savarankiškus karininkus. Baigę Karo akademiją kariūnai įgyja aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi absolventai, atitinkantys jiems keliamus reikalavimus, pakviečiami į profesinę karo tarnybą.
Šaltinis: KAM
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]