BBC praneša, kad amerikiečių kompanijai „Facebook“ pateiktas grupinis ieškinys dėl privačių žinučių šnipinėjimo.
Ieškinyje teigiama, kad, vartotojams privačiame susirašinėjime pasidalinus internetine nuoroda, „Facebookas“ ją nuskaito, o sukaupti duomenys naudojami vartotojų naršymo įpročiams registruoti. Kaltinime rašoma, kad socialinis tinklas sistemiškai perima privačias žinutes, o sukauptais duomenimis dalinasi su vartotojų įpročius analizuojančiomis reklamos agentūromis. „Facebooko“ atstovai tokius kaltinimus neigia ir žada ginti savo interesus.
Pateiktas ieškinys remiasi nepriklausomai atliktu tyrimu, kurio ataskaitoje teigiama, kad žinučių skenavimas nėra reikalinga procedūra norint jas persiųsti. Išvadoje taip pat rašoma, kad manydami, jog naršymas yra privatus, dauguma vartotojų daug atviriau operuoja privačiais faktais, ir tai sukuria pelningą nišą „Facebookui“.
Ieškinys susilaukė kritikos iš kai kurių kibernetinio saugumo ekspertų. Grehemo Klulio (Graham Cluley) teigimu, nuskaitydamas privačias žinutes „Facebookas“ apsaugo vartotojus nuo brukalų, kompiuterinių virusų ir potencialiai pavojingų internetinių puslapių.
Eltos inf.