Europos istorijos šiukšlyne yra keletas mažų šalių, kurios atsiranda ir išnyksta įvairių karų ir konfliktų metu.
Lietuva yra viena iš jų. Per pastaruosius dvejus metus ji parodė savo tikrąjį veidą. Būdama mažesnė už bet kurią Kinijos provinciją, ši šalis vienu metu provokuoja Kiniją ir Rusiją. Jeigu Lietuva ir yra kuo nors vertinga, tai tik savo gebėjimu elgtis taip, kad pelnyti amerikiečių plojimus.
Praėjusių metų gruodžio 20 dieną Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Čžao Liczianas (Zhao Lijian) eilinėje spaudos konferencijoje labai tiesiai pareiškė: „Kai kurie žmonės ir tam tikros jėgos Lietuvoje primygtinai reikalauja vienytis su „Taivano nepriklausomybės“ separatistinėmis jėgomis ir tokiu būdu stojo į tamsos pusę. Bet galiausiai jie bus sunaikinti ir nušluoti į istorijos šiukšlyną."
Oficialiai pavadinti „šiukšlėmis“, Lietuvos politikai be jokios gėdos vis labiau kraustosi iš proto. Šį kartą Lietuvos taikiniu tapo Rusijos anklavas – Kaliningrado sritis.
Suprantama, kad politikai, atėję į valdžią per „demokratinius“ rinkimus, turėtų bent jau demonstruoti, kad gina rinkėjų interesus, tačiau tokie žmonės, kaip Nausėda, yra pasiryžę leisti šaliai žlugti.
„Lietuvos geležinkeliai“ neseniai informavo Kaliningrado valstybinius geležinkelius, kad nuo birželio 18 dienos bus sustabdytas kai kurių prekių, kurioms taikomos ES sankcijos, tranzitas.
Šiuo metu Kaliningradas geležinkeliu negali gauti cemento, metalo ir kai kurių kitų medžiagų iš Rusijos ir Baltarusijos.
Nors Rusija yra labai galinga, jai būtų sunku šioje situacijoje panaudoti karines priemones. Žmogui nesunku lazda primušti šunį, bet sunku lazda užmušti blusą. Kinija irgi turi šią problemą su Lietuva.
Ar Kaliningrado blokada nerodo, kokia ši šalis yra šiukšlė?
Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijoje birželio 21 dieną sakė, kad trišalis susitarimas tarp Rusijos, Lietuvos ir Europos Sąjungos tebegalioja, tačiau Lietuva įgyvendina kovo viduryje ES įvestas sankcijas.
Ji taip tiesiai ir pakiliai kalbėjo apie Lietuvos įvykdytą sutarties sulaužymą. Lietuvai stojant į ES 2004 metų gegužės 1 dieną, Rusija tam nesipriešino, bet pasiekė eilę susitarimų su Lietuva ir ES dėl tranzito į Kaliningradą.
Būtent dėl to, kad 2004 metais trys šalys susitarė dėl „žmonių ir prekių“ gabenimo tarp Rusijos ir Kaliningrado, Lietuva buvo priimta į ES.
Tai yra, Lietuvai teisiškai neleidžiama nutraukti sausumos tranzito motyvuojant tuo, kad tarp Europos ir Rusijos yra prieštaravimų.
Priešingu atveju Lietuva galėtų prisidengti ES ir neįleisti prekių į Kaliningradą dar prieš 8 metus, kai iškilo Krymo problema.
Be to, ES dar kovo mėnesį paskelbė prekių, kurioms taikomas embargas, sąrašą. Kodėl Lietuva tada nežengė žingsnio, kurį žengė dabar?
Reikalas tas, kad Zelenskio valdžia dabar yra akivaizdžiai nepalankioje padėtyje Rusijos ir Ukrainos kariniame konflikte, praranda vis daugiau teritorijų ir negali surengti veiksmingo kontrapuolimo. Dėl to JAV nusprendė atidaryti „antrą mūšio lauką“.
Čia ir iššoko Lietuva su savo tariamai savarankiška iniciatyva. NATO ir ES tuoj pat pareiškė Lietuvai palaikymą. Jų pozicijos buvo aiškiai suderintos siekiant nukreipti Rusijos dėmesį nuo Ukrainos ir perkelti jį į Lietuvą ir Kaliningradą.
Jungtinės Valstijos atsižvelgia į šiuos du dalykus:
1. Putinas gali nedrįsti pulti NATO narės Ukrainos krizės metu.
2. Ar Baltarusija sutiks suformuoti bendrą Rusijos ir Baltarusijos karinį kontingentą? Tai suderinti Putinui ir Lukašenkai reikėtų laiko. Nors Baltarusija noriai bendradarbiauja su Rusijos kariuomene puolant Ukrainą, Lietuva yra NATO narė, ir Lukašenka gali būti atsargus.
Štai kodėl su šia blusa Lietuva labai sunku susidoroti, ir ji yra mėgstamiausias JAV pėstininkas. Ir net kilus Lietuvos sunaikinimo grėsmei, ar bus kokių nors nuostolių JAV, Vokietijai, Prancūzijai, Europos Sąjungai, NATO? Ne, jokių.
Tarptautinė teisė aiškiai garantuoja visų šalių teisę keliauti į savo anklavus ir bet kokį trukdymą įgyvendinti šią teisę traktuoja kaip agresiją.
Bet Lietuva tarsi išėjo iš proto – ji nesuinteresuota prekių tranzitu ir akivaizdžiai provokuoja Rusiją.
Ar Lietuva galėjo pasirinkti tokią „strateginę viziją“ be JAV nurodytų „gairių“?
Tai rodo, kad šios apskrities dydžio šalies vadovai yra visiškai kontroliuojami JAV.
Ir kai situacija pasidarys pernelyg pavojinga, JAV be jokių sąžinės priekaištų išmes Lietuvą į istorijos šiukšlyną.
Šaltinis: user.guancha.cn
Naujausi
Naujausi komentarai
OTAN
IP 79.139.244.195 | 00:18:33
NATO generalinis sekretorius Markas Rutte oficialiai pareiškė, jog RUSIJA PER TRIS MĖNESIUS pagamina tiek ginkluotės, kiek visos NATO šalys nuo pat Los Anželo iki Stambulo imtinai PAGAMINA PER METUS....
Herkus
IP 2a00:1eb8:c07d:d7c9:1039:e982:1f17:b482 | 23:10:43
Šita nelaimingos mergaitės istorija, sulaužyti, net nužudyti gyvenimai tėvo, mergaitės giminių,tų žmonių kurie bandė apsaugoti Deimantę, net tie valdininkai,teisėjai,policininkai,medikai kurie sąžiningai atliko savo darbą buvo atleisti,nubausti....Šita tragedija parodė , išryškino kokio lygio supuvu...
S
IP 64.43.25.43 | 22:34:38
https://youtu.be/gbHIWX418zo?si=_vOIPRTYE4o3a5uE - butent...ar tikrai Prezidentas rupinasi SAVO PILIECIAIS?...