61 metų Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan) pareiškė, kad Turkija turėtų būti prezidentinė valstybė ir kaip geriausią tokios valstybės pavyzdį paminėjo Adolfo Hitlerio valdytą Vokietiją.
Spaudos konferencijoje žurnalistas Turkijos vadovo paklausė, ar ši šalis galėtų išlaikyti vieningą vyriausybės struktūrą, jei būtų įvestas prezidentinis valdymas.
„Yra jau pasauly pavyzdžių. Galite tai pamatyti, jei pažvelgsite į Hitlerio Vokietiją“, – atsakė R. T. Erdoanas.
Valdančioji Turkijos Teisingumo ir vystymosi partija (AKP), 2015 m. lapkritį laimėjusi rinkimus absoliučia dauguma balsų, nori patvirtinti naują Turkijos konstituciją, kuri įteisintų prezidentinį valdymą. Turkijos vadovai tikina, kad tai netaptų diktatūra, tuo tarpu opozicija tvirtina, kad tai smerktinas noras, kuris R. T. Erdoanui suteiktų pernelyg galių, ir Turkija taptų valdoma vieno žmogaus.
Apklausų duomenimis, prezidentinio valdymo nenorėtų apie 45 proc. turkų.
Tokį Turkijos vadovo norą Mičigano universiteto profesorius Ronaldas Sanis (Ronald Suny) pavadino pavojingu pačiai Turkijai ir pasauliui, ypač kai vyksta kova su vadinamąja islamo valstybe.
R. T. Erdoanas įkalino jau daugybę savo politinių oponentų ir žurnalistų, kurie bandė jį kritikuoti.
Opozicinės Respublikos liaudies partijos (CHP) atstovas, parlamentaras Erenas Erdemas (Eren Erdem) apkaltino Turkijos vadovą valstybės išdavyste, pareikšdamas, kad būtent per Turkiją į vadinamąją islamo valstybę keliauja nuodingos zarino dujos, kurios naudojamos kaip cheminis ginklas.
Gruodžio 29 d. Ankara panaudojo ašarines dujas prieš protestavusius kurdus, kurie pasisakė prieš jų mokyklų uždarymą. Turkijos Kurdistane turkai laiko daugiau kaip 10 tūkst. saugumo pajėgų karių, laikomi ir tankai, kita sunkioji technika.
Šaltinis: independent.co.uk
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]