2025 m. sausio 15 d.

 

44 parlamentarai siūlo atleisti V. Gapšį iš Seimo vicepirmininko pareigų

2
Paskelbta: 2013-09-10 19:23 Autorius: Naujienų redaktorius
Gedimino Savickio („ELTA“) nuotr.
Gedimino Savickio („ELTA“) nuotr.

44 parlamentarai pareiškė nepasitikėjimą Seimo Pirmininko pirmuoju pavaduotoju Vytautu Gapšiu ir siūlo jį atleisti iš einamų pareigų.

Nepasitikėjimo tekstas antradienį įteiktas Seimo Pirmininkui Vydui Gedvilui. Jį pasirašė opozicinių Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD), Liberalų sąjūdžio frakcijų nariai, taip pat kai kurie „Drąsos kelio“ frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.

„Atsižvelgiant į Vilniaus apygardos teismo liepos 12 dienos nuosprendį, tolesnis Vytauto Gapšio darbas Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigose daro žalą Lietuvos Respublikai, menkina piliečių pasitikėjimą valstybe, jos institucijomis, žemina Lietuvos Respublikos Seimo, kaip įstatymų leidžiamosios valdžios institucijos, vardą ir autoritetą“, – sakoma parlamentarų grupės pareiškime.

Jų nuomone, Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigos yra nesuderinamos su Lietuvos Respublikos įstatymų pažeidimais ir nusikalstamomis veikomis.

Sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Pikasas
(2013-09-11 10:38:12)
(78.62.86.131) Parašė:

2013-07-15 Teismas nurodė, kad V.Gapšys nagrinėtame Darbo partijos veiklos ir nusikalstamų veikų laikotarpyje padarė tik kelis nusikaltimus sukčiaujant. Atseit, todėl jis nenubaustas laisvės atėmimo bausme, o tik bauda. Kai kas tai bando įvardinti kaip išsisukimą nuo baudžiamosios atsakomybės. Tai nėra tikslu. Byla buvo ne administracinė, o baudžiamoji ir toks finansinės baudos nuosprendis yra baudžiamasis. Teismas nenurodė, kiek kartų reiktų sukčiauti, kad tokie veiksmai būtų įvertinti nelaisvės metais, kaip siūlė bylos prokuroras. Sunku būtų atsisakyti minties, kad teismas, atjungdamas nuo bylos Darbo partiją, palikdamas laisvėje jos pirmininką, pasistengė išsaugoti dabartinę valdančiąją politinę koaliciją.Toks siekis neatitiktų LR Konstitucijos nuostatos, kad "teisėjas ir teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi" ir "klauso tik įstatymo". (iš 109 str.) Teismui pripažinus, kad Darbo partija buvo panaikinta įsikūrus naujam politiniam dariniui, atsiranda būtinybė iš naujo aptarti galimos valdančiosios koalicijos sutartį. Jei Darbo partija (leiboristai) ("Sviestas sviestuotas") taps valdančios koalicijos partneriais, tai koalicinė sutartis turės būti patvirtinta. (Tapo, bet naujos sutarties nėra -P.) Ar iki to laiko dalis buvusios DP narių pereis į kitą frakciją ar to nespės padaryti? - sunku spėti. Kol kas aišku tik viena. Socdemai ir paksistai be naujos partijos paramos daugumos koalicijos sukurti negalės. Gal būtent todėl pro pirštus žiūrima, kad koalicijos partneriai visiškai susimovė. Dabar V.Gapšys aiškina, kad apie bylos tyrimą buvo žinoma jau prieš Seimo rinkimus. Teisingai. Žinota. Tačiau, dar labiau socdemai galėjo drebėti, kad po antro turo patys netaptų pasiuntinukų vietoje. Nedaug trūko, kad "burokinės" darbiečių ir paksistų jėgos būtų susijungę ir nustūmę lietuviškus neokomunistus iš aukščiausių postų, palikę šiems tik antraeiles ministerijas. Tai yra tas, kurios ES paramą finansine išraiška gauna mažiausią. V.Gapšio nesantūrus čiauškėjimas gali įkyrėti ir socdemams. (Viena ministrė jau prisičiulbėjo...) Vertėtų šiam "jaunėliui" neužsimiršti. Vieša paslaptis, kas teisėsaugoje išsaugojo didžiausią politinę įtaką. Tad net ir teismo sprendimas gali būti pakeistas prokuratūrai užprotestavus tokią, beveik simbolinę piniginę bausmę. Net ir Darbo partijos politiniai pasiekimai gali būti pripažinti negaliojančiais, kadangi šiurkščiai buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas. Tegul V.Gapšys nenori, kad būtų pažvelgta ir į kitus DP veiklos periodus ir tuo metu naudotas lėšas. Nors Lietuvoje neokomunistinė slinktis vyksta, bet ji dar nepasiekė tokios ribos, kad čia pradėtų šeimininkauti neskaidriais milijonais besišvaistančios politinės jėgos. Rytų imperijos "gudručiai" turėtų suvokti, kad politinių kėdžių kaina, kurią jie anksčiau neviešai aptarinėjo, gali būti per didelė net ir energetikos ir politikos "banginių" kišenei. Nesinorėtų tikėti, kad viskas mūsų šalelėje gali būti perkama. Ryškiai pabranginkime moralę ir klientai atšoks...



1. Česlovas
(2013-09-10 21:09:41)
(78.62.164.7) Parašė:

Is pareigu butina atleisti visu partiju sarasinius.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras