JAV atlikta apklausa, kurios visą 48 puslapių tekstą galite skaityti ČIA, parodė, kad tik 6 proc. amerikiečių pasitiki žiniasklaida.
„Vilmorus“ apklausos, kurios rezultatai yra vieno puslapio grafikas, duomenimis, Lietuvoje žiniasklaida pasitiki 41,5 proc. žmonių.
Abu tyrimai atlikti 2016 m. kovą.
Lietuvoje žiniasklaida visada buvo pasitikima, tad toks procentas kaip JAV neįsivaizduojamas. Tuo tarpu demokratinės Jungtinėse Valstijose, kaip parodė išsamus tyrimas, žmonės tampa itin reiklūs informacijos šaltiniams, tikrina juos, o ne puola tikėti kiekviena nepriklausomos žiniasklaidos pranešta naujiena.
Šaltinis: ap.org
Amerikiečio (tai galima sužinoti atsivertus bet kurį rimtą dienraštį) nepagąsdinsi tuo, kad „rusai puola“. Jam turi įrodyti, kad taip yra. O įrodyti tai sunku, nors Lietuvos nepriklausoma žiniasklaida stengiasi. Amerikiečiai gi nebėga nuo savo problemų – jie atvirai kalba apie demokratijos stygių šalyje, politikų kompetencijos trūkumą, politinę korupciją. Amerikiečiai, kaip parodė apklausa, supranta, kurie kandidatų į prezidentus pasisakymai galėjo būti nupirkti ir nušviesti ne taip, kaip būta iš tikrųjų. Ar tai supranta Lietuvos gyventojai, iš kurių tik 10 proc. pasitiki Seimu, o žiniasklaida 41,5 proc.? Tačiau Seimą juk rinko Lietuvos piliečiai, tad kodėl juo nepasitiki? To amerikietis nesuprastų. Ir dar amerikietis nesuprastų, kodėl pasitikima svetima žiniasklaida, jos keistais projektais, bandančiais piršti įvairias keistas idėjas, naują leksikoną, primenantį Džordžo Orvelo (George Orwell) „naujakalbę“, kur kiekvienas nepasitikintis nepriklausoma žiniasklaida pavadinimas tam tikru įžeidžiančiu žodžiu. Amerikiečiai nebijo net pasidomėti sąmokslo teorijomis, nors pernelyg jomis netiki. Lietuvoje kalbėti apie „cheminius pėdsakus“ (chemtrails) arba dar subtilesnėmis, politinėmis temomis laisvai sudėtinga, o štai JAV tai – kasdienybė.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]