Vilniaus miesto savivaldybė 2010 m. sausio 18 d. pradėjo vykdyti strateginę turto reformą, kurios tikslas – išspręsti miesto finansines problemas, užtikrinti efektyvesnį miesto turto valdymą, kokybiškesnes paslaugas vilniečiams. Todėl pakvietė miesto gyventojus teikti siūlymus kaip gelbėti miestą nuo skolų.
Nusikalstamas buvusios valdžios palikimas
Prieš teikiant siūlymus kaip gelbėti Vilniaus miestą nuo skolų "ekspertai.eu" paprašė Vilniaus mero šiek tiek informacijos šia tema ir uždavė keletą klausimų. Neprabėgus nė menesiui sulaukė atsakymų.
"Šiuo metu Vilniaus savivaldybės įsipareigojimai siekia 717,8 mln. Lt. Skolos, kurias reikia grąžinti greitai – 362,6 mln. Lt", - sakoma Savivaldybės rašte piliečiams.
"Nematydami konkrečių darbų rezultatų, dėl kurių susidarė milijoninės Savivaldybės skolos už 2006-2008 m. laikotarpį (kreditorinis buvusios valdžios miesto biudžeto įsiskolinimas šiai dienai siekia 767,6 mln. Lt), todėl dabartinis Vilniaus meras siūlo buvusios valdžios veiksmus traktuoti kaip tyčinį tikslingą Savivaldybės varymą į bankrotą ir kaltina mokesčių mokėtojų pinigų iššvaistymu bei populistinių, neatsakingų sprendimų vykdymu ir pažadų vaikymusi", - informuojama savivaldybės pranešime.
Svarbiausia skaidrumas
Per daugiau negu du mėnesius Savivaldybė sulaukė kelių siūlymų - viso net 25 komentarų. Juos visus galima pamatyti Savivaldybės tinklapyje www.vilnius.lt rubrikoje „Svarbūs projektai“ skydelyje „Savivaldybės Turto reforma.
Į klausimą ar siūlymų atrankai bus sudaryta kompetetinga komisija, Savivaldybė atsakė, kad "sudarytos oficialios komisijos pasiūlymams nagrinėti nebus, tačiau visi gauti pasiūlymai bus kruopščiai atrinkti, o patys geriausi ir efektyviausi iš jų bus išnagrinėti atsakingų už Turto reformą specialistų, vėliau jie bus pateikiami svarstyti miesto komitetuose, vėliau – Tarybos posėdyje".
Savivaldybė atkreipia dėmesį, kad "pasiūlymų laimėtojai nebus renkami, nes tai – ne konkursas". Tačiau pabrėžia, kad "skaidrumas – tai informacijos tinklapyje prieinamumas visuomenei".
Apie atrinktus rimčiausius pasiūlymus Savivaldybė paskelbs atskiru pranešimu bei primena, kad miesto Tarybos posėdžiuose gali dalyvauti visi Vilniaus miesto gyventojai, nes posėdžiai yra atviri.
"Tačiau klausti visuomenės nuomonės apie visus Savivaldybės sprendimus nėra būtinybės ir lėšų. Juk už juos tai daro pačių gyventojų išrinkti miesto Tarybos nariai. Tačiau, jei klausimai yra pakankamai opūs, o sprendimai gali būti labai kontraversiški, pasitelkiame į pagalbą visuomenę – rengiame apklausas savo svetainėje, organizuojame diskusijas, „apskritus stalus“, vykdome anketines apklausas", - skelbia Vilniaus savivaldybės vadovybė.
Didelė klaida!!!
Taip pat "ekspertai.eu" paprašė suteikti išsamią informaciją apie Vilniaus savivaldybės pirkinį "Pasirengimo MIPIM 2010 parodai Kanuose koordinatoriaus paslaugos", bei paprašė paaiškinti, kodėl tai reikėjo daryti neskelbiamų supaprastintų derybų būdu. Vaizdas iš Savivaldybės tinklapio:
"Dėl šio klausimo tai yra didelė klaida!!! „Pasirengimo MIPIM 2010 parodai Kanuose koordinatoriaus paslaugoms pirkti“ buvo vykdomas Supaprastinto atviro konkurso būdu. Labai prašome netyčia neįvelti klaidos dėl vykdyto pirkimo būdo! Konkursas inicijuotas 2009-11-25, vokai atplėšti Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje 2010 sausio 5 dieną", - savitą, reikalaujantį gilesnės analizės atsakymą piliečiams pateikė Savivaldybė.
Visus savivaldybės atsakymus galima atsisiųsti iš čia.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]