Daugelis ukrainiečių iki šiol nepamiršo rinkiminio Petro Porošenkos šūkio „Gyventi naujai“ („Жить по-новому“), kuris jam padėjo tapti šalies prezidentu. „P. Porošenka žadėjo padaryti galą šalyje įsišaknijusiai tvarkai, kai turtingi verslininkai pirkdavo politinę įtaką tam, kad vėliau galėtų daryti dar didesnius pinigus“, - rašo vokiečių leidinys „Der Spiegel“, pridurdamas, kad ši „deoligarchizacija“, pasak šalies vadovo ir oligarcho, turėjo „paliesti visus“. Prezidentas iš tikrųjų „pakirpo“ kelių šalies milijardierių ambicijas, tarp kurių turtingiausias Ukrainos milijardieriaus Rinatas Achmetovas bei skandalingasis Igoris Kolomoiskis.
„Tačiau naujos taisyklės, akivaizdu, galioja ne visiems: nepaisant rinkiminių pažadų, jog būsimas prezidentas kuo skubiau parduos jam priklausančias įmones, taip deja, neįvyko. Dabar prezidentas kalba, kad esant sudėtingai ekonominei situacijai negali rasti pirkėjų“, - rašo leidinys. Konditerijos koncernas „Roshen“ iki šiol priklauso Ukrainos prezidentui ir net gi steigia naujus filialus. Nepaisant iš tikrųjų rimtos ekonominės krizės, stebėtinai gerai laikosi P. Porošenkai priklausantis bankas: 2014 m. banko pajamos išaugo 84,5%. Dalį šio banko valdo prezidento verslo partneris Konstantinas Vorušulinas, šiuo metu vadovaujantis fizinių asmenų indelių garantiniam fondui.
Manoma, kad P. Porošenkos verslo imperijos interesai pasiekia ir energetinį sektorių. Kijevo vadovybė turi planų modernizuoti šią sritį, tačiau taip jau atsitiko, kad dėl valdžios veiksmų šalies vadovas atsidūrė nelabai patogioje padėtyje: valstybinį užsakymą gavo ilgametis prezidento verslo partneris, o didelio elektrinių tinklo privatizacijai (privatizuoti šias elektrines reikalauja TVF) prieštarauja energetikos ministras, kuris anksčiau taip pat turėjo verslo reikalų su prezidentu.
Šio reikalo esme pakankamai paprasta: dėl to, kad dauguma Ukrainos elektrinių yra beviltiškai pasenusios, valdžia nusprendė iš karto nupirkti 37 naujus transformatorius. Užsakymą gavo Ukrainos įmonė iš Zaporožės. Taip jau atsitiko, kad šie transformatoriai kažkodėl buvo labai brangūs. Ukrainos žiniasklaida paskaičiavo, kad šie transformatoriai kainuoja dvigubai daugiau, nei analogiški Siemens ar ABB įmonių gaminiai. Ukrainoje pasipiktinimą sukėlė ir tai, kad iš šios sutarties pasipelnys ilgametis P. Porošenkos verslo partneris, šios įmonės savininkas, Rusijos milijardierius Konstantinas Grigorišinas. Protestuodami prieš šią sutartį jau atsistatydino keli kontrolės komisijos nariai.
„Der Spiegel“ priduria, kad prezidentas vis dar nesiryžta parduoti jam priklausančio televizijos „Penktasis kanalas“. Tuo nepatenkinti net gi prezidentinės frakcijos nariai. „Petro Porošenkos bloko“ parlamento narys Sergejus Leščenko bando ieškoti panašumų su Italijos milijardieriumi ekspremjeru Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), pastebėdamas, kad „tai ne pats geriausias pavyzdys“ P. Porošenkai.
Šaltinis: spiegel.de
Naujausi
Naujausi komentarai
Prezidento rinkimai Baltarusij
IP 78.58.203.16 | 10:36:56
Aleksandras Lukašenka nėra vienintelis kandidatas. Yra dar keturi kandidatai, siekiantys Prezidento posto. ...
yell...NATO go NACHO to 3.
IP 2001:67c:2660:425:b::22f | 09:48:56
beviltiškas reikalas tvateliniams moliuskams paaiškinti tokias politologines ir istorines elementarybes ..., - tik patikslinsiu, kad vokiškas fašizmas buvo ekstremaliai nacistinis, rasistinis ir ksenofobinis, todėl jį priimta vadinti nacizmu, o šiaip, fašizmas yra gan plati sąvoka, labai patogi viso...