„Tie-SOS“ pilietinės akcijos dalyviai gavo Vilniaus universiteto vadovybės atsakymą į spalio 2 dieną išsiųstą Vilniaus universiteto Rektoriui adresuotą prašymą patikslinti informaciją.
Rašte, kurį pasirašė Vilniaus universiteto Bendrųjų reikalų direktorius Lionginas Striganavičius, teigiama, jog vaizdo kamerą ir mikrofoną, kuriais buvo stebimi akcijos dalyviai, įrengė Lietuvos kriminalinės policijos biuras.
Lietuvos kriminalinės policijos biurui primename Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 20-ąjį straipsnį:
20 straipsnis. Duomenų subjekto informavimas vykdant vaizdo stebėjimą
1. Duomenų valdytojas užtikrina, kad prieš patenkant į patalpas ar teritoriją, kurioje vykdomas vaizdo stebėjimas, būtų aiškiai ir tinkamai pateikiama ši informacija:
1) apie vykdomą vaizdo stebėjimą;
2) duomenų valdytojo juridinio asmens pavadinimas ir kodas, duomenų valdytojo fizinio asmens vardas ir pavardė, jų kontaktinė informacija (adresas arba telefono ryšio numeris).
2. Duomenų valdytojas gali pateikti ir kitą papildomą informaciją, kad būtų užtikrintas teisėtas vaizdo duomenų tvarkymas nepažeidžiant duomenų subjekto teisių (pvz., vaizdo stebėjimo tikslas).
3. Vykdant vaizdo stebėjimą darbo vietoje ir duomenų valdytojo patalpose ar teritorijose, kuriose dirba jo darbuotojai, šie darbuotojai apie tokį jų vaizdo duomenų tvarkymą turi būti pasirašytinai informuojami šio įstatymo 24 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka.
Tiesos.lt redakcija ragina visas Lietuvos specialiąsias tarnybas nebepiktnaudžiauti savigarbos netekusio Vilniaus universiteto svetingumu ir tikisi, kad iš universiteto patalpų jau išsivežta visa sekimo aparatūra.
Akademinis atsakymas apie slaptą sekimą atrodo taip:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]