2024 m. gruodžio 26 d.

 

„Android“ pasaulio ypatumai: kad būtumėte apgautas, reikės pasistengti

Paskelbta: 2013-08-01 08:31 Autorius: FACEIT Team

Įdomi ir paslaptinga būtybė yra žmogus. Garsusis „12 kėdžių“ herojus Ostapas Benderis žinojo 400 būdų, kaip palyginti sąžiningai paimti iš gyventojų jų pinigus. Jei jis gyventų šiais laikais, panašu, būtų išrasta dar tiek pat būdų.

Kompanijos Symantec padalinio Japonijoje darbuotojas Joji Hamada savo tinklaraštyje aprašė situaciją su sukčiavimui skirtomis aplikacijomis, kurios kaip grybai po lietaus dygsta el. parduotuvėje Google Play, praneša portalas Computerworld. Daugiau nei 1200 aplikacijų, skelbiamų Google Play nuo šių metų pradžios, buvo skirtos būtent neteisėtam pinigų išviliojimui.

Įdomu tai, kad jei anksčiau sukčiai naudojosi schema „paspausk vieną kartą ir susimokėk už tai“, tai dabar vartotojai jau atsargesni, o „blogi berniukai“ – gudresni. Nauja schema numato, kad vartotojas nukreipiamas į specialiai sukurtą interneto puslapį (ten suvedamas el. pašto adresas, atliekama registracija), o kartu dar reikia ir paskambinti telefonu, kad būtų galima gauti slaptažodį ir jį įvesti į sukčių sukurtą puslapį.

Taigi norint, kad jus apgautų, reikia dar ir pasistengti! Vis tik galite juoktis, tačiau tokių vartotojų atsiranda ne vienas ir ne dešimt. sukčiavimo schema baigiasi tuo, kad pateikiama sąskaita su keliais tūkstančiais JAV dolerių (aišku, visa tai būtina apmokėti per kelias dienas), o už tai gaunama „metinė prenumerata su prieiga prie suaugusiems skirto turinio“.

Nepaisant to, kad tokios sukčių aplikacijos nuolat surandamos ir pašalinamos, šis verslas toks sėkmingas, kad vietoj pašalintos programos staigiai atsiranda kita su panašiu funkcionalumu. Symantec atliktas testinis tyrimas parodė, kad virš 80 proc. populiariausių aplikacijų Google Play naudoja būtent tokias sukčiavimo schemas, o jų populiarumas dirbtinai padidinamas, apeinant Google Play saugumo skenerį Bouncer.

Reikia paminėti, kad Android 4.2 atsirado funkcija Verify apps, kuri turėtų apsaugoti vartotojus nuo sukčiaujančių programų. Android 4.3 ši funkcija bus įjungta pagal nutylėjimą, kartu atsiras ir funkcija „App Ops“, kuri leis išjungti tam tikras teises, kurių reikalauja aplikacija. Ar tai leis sumažinti apgautųjų skaičių, parodys tik laikas.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras