Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, antradienį pristatydama Lietuvos pirmininkavimo prioritetus Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komitete (EMPL), akcentavo nedarbo klausimus.
Ministrė teigė nesitikėjusi tokio plataus spektro europarlamentarų klausimų ir jų gausos.
„Nesitikėjau, kad bus tokių klausimų. Bet kai atstovauji Lietuvai europiniame kontekste, turi būti viskam pasiruošusi. Negaliu sakyti, kad klausimai buvo nežinomi, bet jie tiesiog nebuvo įtraukti į mūsų darbotvarkę. (...) Aišku, netikėta buvo ir tai, kad europarlamentarai uždavė labai daug klausimų. Mes nesitikėjome - buvome informuoti, kad viskas vyksta kiek kitaip", - po EMPL posėdžio žurnalistams sakė ministrė.
Paklausta, kodėl EMPL posėdyje nekalbėjo angliškai, A. Pabedinskienė nurodė: „Europos Parlamente ir Komisijoje pirmininkaujanti valstybė visuose ir susitikimuose, ir pristatymuose turi vartoti lietuvių kalbą. Tai yra protokoliniai dalykai. (...) Mes reprezentuojame Lietuvą. Europarlamentarai savo kalba užduoda klausimus - jie tiesiog parodo, kad tai yra jų šalis. Kalba yra šalies identitetas, o mes turime unikalią galimybę per šešis mėnesius kalbėti Europoje savo kalba ir parodyti, kokia ji yra graži, taip stiprindami savo įvaizdį."
EMPL posėdyje A. Pabedinskienė žadėjo gerinti jaunimo užimtumo padėtį, stengiantis tinkamai pasiruošti teikti „jaunimo garantijas" nuo 2014 m.
„Jomis jaunimui turės būti per 4 mėnesius nuo mokslų pabaigos ar darbo netekimo užtikrinamas darbas, praktika ar mokslų tąsa. Taip pat skatinsime Europos pameistrystės aljansą, kuris padėtų užtikrinti, kad jaunimas dar švietimo sistemoje įgytų reikalingų darbo įgūdžių, paklausių darbo rinkoje", - kalbėjo ministrė.
Ji pabrėžė, kad per pirmininkavimą bus siekiama pažangos visose ES srityse, prioritetą teikiant ekonominius, finansinius ir socialinius iššūkius padedančioms įveikti priemonėms. Didžiausias dėmesys bus skiriamas priemonėms, kurios atkurtų pasitikėjimą ES ekonomika, skatintų ūkio augimą ir užimtumą, gilintų bendrąją rinką, užtikrintų finansinį stabilumą ir stiprintų ekonominę bei pinigų sąjungą, kuri turi būti itin tvirta ne tik ekonomine, bet ir socialine prasme.
Bus akcentuojamas dėmesys žmogui augančioje Europoje, didinant įsidarbinimo galimybes, ypač jaunimo, užtikrinant adekvačią darbuotojų apsaugą ir teises, stiprinant socialinę dimensiją ir užtikrinant faktinį moterų ir vyrų lygiateisiškumą bei lygias galimybes.
Sprendžiant svarbiausius užimtumo klausimus Lietuva sieks užtikrinti sklandų ir tęstinį teisėkūros procesą būdama sąžininga ir nešališka tarpininkė, įtraukdama į šį procesą visus susijusius partnerius.
Eltos inf.