Paskelbus apie tai, kad Rusija toliau griežtina lietuviškų produktų įvežimo kontrolę, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas mano, kad „būtina imtis konkrečių veiksmų siekiant apsaugoti Lietuvos verslininkų interesus“.
Parlamentaras teigia, kad tokie Rusijos veiksmai esą parodo priešišką poziciją ir kelia grėsmę stabiliam Lietuvos ekonominiam ir socialiniam gyvenimui.
„Blokuodama lietuviškų maisto produktų įvežimą, Rusija siekia daryti įtaką Lietuvos ekonominiam stabilumui. To priežastys gali būti tiek aktyvus Lietuvos dalyvavimas sprendžiant Rytų partnerystės klausimus bei būsimas viršūnių susitikimas Lietuvoje, tiek pirmininkavimas ES Tarybai, tiek tvirta Lietuvos pozicija derybose su „Gazprom“. Manau, kad atėjo pats laikas įvertinti tokius Rusijos veiksmus ir imtis priemonių spręsti susidariusią situaciją, gal net sukviesti šalies Valstybės gynimo tarybą“, – svarstė A. Paulauskas.
Valstybės gynimo tarybos posėdyje, kaip numatyta Konstitucijoje, turi dalyvauti Prezidentas – vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.
Prezidento sprendimu, į jį taip pat gali būti pakviesti užsienio reikalų ministras, Valstybės saugumo departamento vadovas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.
Valstybės gynimo tarybai vadovauja Prezidentas.
Pasak NSGK pirmininko, informacijos trūkumas apie Rusijos tarnybų sankcijas Lietuvai kelia nerimą, nes niekas iki šiol tiksliai nežino, kokius nurodymus gavo muitinės ir kokios sankcijų priežastys. A. Paulausko teigimu, tokiu būdu keliamas chaosas kenkia šalies ekonomikos bei prekybos sektoriams.
„Kuo ilgiau Lietuva dels kelti šį klausimą Pasaulinėje prekybos organizacijoje, Europos Komisijoje, tuo labiau nukentės mūsų verslininkai. Politiniai konfliktai ir užsienio politikos klaidos gali skaudžiai atsiliepti šalies ūkiui“, – dėstė A. Paulauskas.
Šiandien Rusijai paskelbus apie sugriežtintą lietuviškų pieno produktų kontrolę, teigiama, kad ribojimai pradėti taikyti ir mėsos bei žuvų produkcijai. Taip pat primenama, kad rugsėjo pradžioje Rusijos muitinės sugriežtino Lietuvos vežėjų patikras.
„lrs.lt“, „ekspertai.eu“ inf.