Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centro VCIOM apklausa rodo, kad
77 proc. šalies gyventojų yra prieš mikročipų implantavimą, nes nenori tapti kiborgais, bijo, kad tai gali pakenkti sveikatai arba būtų panaudota jų sekimui.
11 proc. apklaustųjų teigė, kad jie nebijotų būti sučipuoti. 23 proc. sakė iki apklausos nežinoję, kad tokia technologija egzistuoja.
1998 m. britas Kevinas Vorvikas (Kevin Warwick) tapo pirmuoju žmogumi istorijoje, kuriam į ranką buvo implantuotas silikoninis mikročipas. Eksperimentas truko devynias dienas, tuomet mikročipas jam buvo išimtas. 2006 m. amerikiečių kompanija CityWatcher implantavo mikročipus į savo darbuotojų rankas, kad šie galėtų jiems prieiti kompanijos duomenų. 2015 m. Švedijos kompanija Epicenter pasekė minėtos amerikiečių kompanijos pavyzdžiu: sučipuoti jos darbuotojai naudojosi šia technologija, kad atidarytų duris, įjungtų spausdintuvus ir galėtų apsipirkti iš smulkių prekių automatų.
Nepaisant šių kontroversiškų eksperimentų, šiuo metu pasaulyje mikročipai naudojami, kad būtų galima surasti dingusius gyvūnus ir galvijus.
Šaltinis: statista.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]