Per pastarąsias keletą dienų taikus kaimas Anglijoje, Bolkome, Vakarų Sasekse, tapo kovos lauku tarp policijos ir aplinkosaugos protestuotojų, praneša britų „Telegraph“.
Energetikos bendrovė „Cuadrilla“ nori padaryti šioje vietovėje gręžinį, siekdama ištirti, ar yra naftos joje.
Tačiau aplinkosaugos protestuotojai iš visos šalies atvyko į šią vietovę bandydami nutraukti bet kokius tolesnius gręžimo darbus. Jie bijo, kad žvalgyboje bus pasitelkta hidraulinio plėšymo (fracking) technologija.
Incidentai įvyko, kai protestuotojai mėgino blokuoti gręžimo vietovę.
Vienu metu prie stovinčių priešais sunkvežimį protestuotojų, kurie vėliau buvo nutempti policijos, prisijungė ir nėščia moteris.
Sasekso policija sakė, kad buvo sulaikytų, pastarųjų skaičius bus paskelbtas vėliau.
Spalvingas „antifrakingo karnavalas" vyksta jau nuo praėjusio ketvirtadienio, nes protestuotojai pažadėjo trukdyti atvykti transportui į šią vietovę. Iš viso iki antradienio įvyko 16 areštų.
31 metų Carlas Lee iš kaimo teigia, kad rado Žemės registre nurodymą, draudžiantį šiame žemės sklype bet kokią veiklą, kuri sukelia triukšmą ar nuodingus garus.
Jis atidavė dokumentus policijai reikalaudamas, kad Vakarų Sasekso grafystės taryba ir žemvaldžiai toliau vilkintų gręžimo procesus.
Jis sakė, kad dokumentai gali net sustabdyti gręžimą.
„Ankstesnis savininkas raštu nurodė, kad kenksmingi, triukšmingi ar agresyvūs veiksmai neturėtų būti vykdomi šioje srityje", – teigė jis.
Tačiau Mattas Lambertas, „Cuadrilla“ atstovas spaudai, tvirtino, kad gręžimo darbai bus vykdomi kaip įmanoma greičiau.
„Mes atsiliekame nuo grafiko ir tikimės, kad pasivysime jį per dieną ar dvi", – sakė jis.
Ekspertai.eu primena, kad skalūnų dujų gavybai taip pat yra taikoma hidraulinio plėšymo (angl. hydraulic fracturing, arba fracking) technologija. Juk tam, kad pavyktų išlaisvinti iš molio skalūnų uolienų gamtines dujas, kurios dažnai glūdi kelių tūkstančių metrų gylyje, į žemę dideliu slėgiu yra švirkščiamas vandens, smėlio ir cheminių medžiagų mišinys. Kai kurios iš šių medžiagų yra nuodingos ir aplinkosaugininkai baiminasi, kad toks kokteilis gali patekti į gruntinį vandenį.
Kaip matome, tokių pasekmių baiminasi ne tik „tamsuoliai“ iš Žygaičių, bet ir žmonės Vokietijoje ar Anglijoje.