Pasaulyje yra daugiau kaip 51 mln. pabėgėlių.
Tiksliau, iš minėtų 51 mln. persekiojamų, nuo savo valstybių bėgančių žmonių pabėgėlių statusas suteiktas 16,7 mln. Jais, kaip ir dar 11,7 mln. žmonių, kurie neturi pabėgėlio statuso, rūpinasi Jungtinių Tautų 1950 m. Šveicarijos mieste Ženevoje įsteigta organizacija UNHCR.
Vien dėl karo Sirijoje, vykstančio nuo 2011 m. kovo, pabėgėliais tapo apie 4 mln. žmonių, iš kurių 1,76 mln. gyvena Turkijoje, 1,2 mln. Libane, 0,63 mln. Jordanijoje, 0,25 mln. Irake, 0,13 mln. Egipte, 40 tūkst. Vokietijoje, 40 tūkst. Švedijoje, 25 tūkst. Alžyre, dar po kelis tūkstančius ar šimtus keliolikoje valstybių.
Kai 1948 m. žydai išvarė palestiniečius iš jų namų (šis išvarymas vadinamas Nakba ir kasmet paminimas), pabėgėlių skaičius iš Palestinos siekė 711 tūkst. Iš šiol yra likę apie 30 tūkst. gyvų šių pabėgėlių. Jų palikuonių, kurie iki šiol gyvena kaip pabėgėliai Izraelyje ir kitur, yra net 5 mln. Didžioji dalis palestiniečių gyvena Gazos Ruože, Vakarų Krante (tai Palestinos Valstybės teritorijos, neseniai pripažintos Vatikano), Libane, Sirijoje, Jordanijoje. 5 mln. palestiniečių pabėgėlių padeda tarptautinė organizacija UNRWA.
UNHCR duomenimis, be Sirijos ir Palestinos, daugiausia pabėgėlių yra kilę iš Afganistano, Somalio, Sudano, Pietų Sudano, Demokratinės Kongo Respublikos, Mjanmaro, Irako, Kolumbijos, Centrinės Afrikos Respublikos.
Daugiausia pabėgėlių priima Pakistanas, Libanas, Iranas, Turkija, Jordanija, Etiopija, Kenija, Čadas, Uganda, Kinija.
2014 m. vasaros duomenimis, didžiausias pabėgėlių tankumas pasaulyje buvo Libane. Tuomet 1000 Libano gyventojų teko 257 pabėgėliai. Iš Europos valstybių rekordininkės būtų Malta (23 pabėgėliai 1000 gyventojų) ir Švedija (12) bei Juodkalnija (12).
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]