Šis pranešimas ne itin susijęs su informacinėmis technologijomis, bet susijęs su naująja komunikacija.
Britų edukologas, seras Kenas Robinsonas svarsto apie tai, kaip mes patys mokėmės ir savo vaikus mokome naudodamiesi pasenusia edukacine sistema, kuri buvo sukurta XV-XX amžiais, švietimo epochoje ir industrinės revoliucijos laiku.
Dabartinė mokymo sistema žlugdo originalumą. Seras Kenas pateikia tyrimų pavyzdį: darželinukas gali pasiūlyti iki 200 dalykų, ką galima nuveikti su paprasta popieriaus sąvaržėle, o vaikui augant, idėjų žymiai mažėja, originalumas degraduoja.
JAV kovojama su aktyvumo ir dėmesio sutrikimu (angl. attention deficit/hyperactivity disorder, ADHD) vaikams skiriant raminamuosius. Tada jie būna „ramesni“ ir jiems „lengviau mokytis“. Bet seras Robinsonas teigia, kad tai ne sutrikimas, o natūrali reakcija į išaugusį šiuolaikinių dirgiklių skaičių. Patys pagalvokite: žaidimų kompiuteriai, aktyvios reklamos, „iPhone“ ir t. t. Brito nuomone, tai reiktų ne slopinti, o nukreipti tinkama – kūrybingumo – vaga.
Be to, ar pastebėjote, kad tai, kas mokykloje vadinama „nusirašinėjimu“ (angl. copying, cheating), už mokyklos ribų jau tampa „bendradarbiavimu“ (angl. collaborating)?..
11 minučių video įrašas labai naudingas ir tuo, puiki „RSA“ animacija labai gerai iliustruoja sero Robinsono pranešimą tiems, kam sunkiau sekasi suprasti šnekamąją anglų kalbą su lengvu britišku akcentu.
Labai rekomenduojame peržiūrėti šį video visiems, o ypač tiems, kas vienaip ar kitaip susiduria su edukacija ir gali daryti jai įtaką.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]