Ekspertai.eu publikacijoje „Ar pensininkas, gėjų pora, vieniša mama šiemet turės galimybę vartoti pigesnes rusiškas „Gazprom“ dujas?“ buvo skelbiama, kad Lietuvoje veikiančios dujų tiekimo įmonės, tiekiančios dujas tiek buitiniams, tiek ir nebuitiniams vartotojams, veikiant SGD terminalui turi galimybę pasirinkti ekonomiškai naudingiausius pasiūlymus tarptautinėje dujų rinkoje ir konkurencingiausią dujų tiekimo kombinaciją.
„Atitinkamai dujų vartotojai turi galimybę rinktis savo dujų tiekėją“, - informavo Energetikos ministerijos atstovė.
Ši publikacija sulaukė įvairių komentarų, o vienas labiau krito į akis.
„Siaubinga, kraupu. Ką tik pasižiūrėjau, o iš kur gauname elektrą? Iš Rusijos 404 MW, Baltarusijos 449 MW, Kaliningrado 278 MW. Viso 1131 MW, o iš Švedijos 700 MW. Košmaras – du trečdalius energijos gauname iš rusų. Juknevičienei ir susmirdusių ožių bandai siūlyčiau atsiversti Litgrid sistemos duomenis ir išjungti kompiuterį, liustrą, užsidegti žvakutes ir šiuo protestu suduoti smūgį Rusijos ekonomikai“, - rašo ekspertai.eu skaitytojas pasivadinęs „Žiūrim, ką turim“.
Ekspertai.eu kreipėsi į Energetikos ministeriją prašydami patvirtinti ar paneigti šiuos komentare pateiktus skaičius. Nes jei tikrai tiek daug elektros energijos Lietuva iki šiol perka iš teroristinės ir ruSSofašistinės Rusijos, tai nėra gerai, tokius pirkimus derėtų sustabdyti. Nes Rusija gautais pinigais iš Lietuvos už elektros energiją iš Rusijos, galimai finansuoja Kremliaus karinę agresiją Europoje.
PAPILDYTA
Į klausimą atsakė Energetikos ministerijos Administravimo ir bendrųjų reikalų skyriaus Vyriausiasis specialistas komunikacijai Andrius Jovaiša:
„Praeitų metų pradžioje pradėjusios veikti „Nord Balt“ ir „LitPol Link“ elektros jungtys pagerino šalies elektros energijos tiekimo saugumą. Efektyviai išnaudodami tarptautines jungtis galime užtikrinti palankiausią elektros kainą vartotojams. Šios jungtys leido diversifikuoti elektros energijos importo srautus bei sumažino priklausomybę nuo elektros importo iš trečiųjų šalių. 2016 metais 70% elektros energijos buvo importuojama iš kitų Europos Sąjungos šalių – Latvijos, Švedijos ir Lenkijos. Pažymėtina, kad elektros energijos importas iš trečiųjų šalių kasmet mažėja – 2016 m. į Lietuvą iš šių šalių atkeliavo tik apie 30% (nuo viso importuoto kiekio) elektros energijos, kai tuo tarpu 2015 metais ši dalis sudarė dar apie 44%.“
Keli susiję:
„Gazprom“ pinigais Kremliaus karinė agresija Europoje nėra finansuojama
Nepriklausomas portalas pozityviai vertina ženklų „Gazprom“ pozicijų sustiprėjimą Lietuvoje
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]